Ознака: Кендал Џенер
Естрада 11.04.21 | 10:57

Кендал Џенер во минималистичко бикини кое ја буди фантазијата

Најдобро платената моделка на светот, Кендал Џенер, го крена пулсот на нејзините фанови на Инстаграм, со новата серија фотографии. Кендал позира со минималистичко бикини...

Естрада 16.02.21 | 14:17

Порака за Денот на вљубените: Кендал Џенер ја објави врската со НБА ѕзведата Девин Букер

По неколкумесечни шпекулации, Кендал Џенер на Денот на вљубените потврди дека е во љубовна врска со НБА ѕвездата, Девин Букер. 25-годишната Кендал на Инстастори објави...

Естрада 29.10.20 | 12:51

Ужива на тропските плажи: Кендал Џенер го покажа совршеното тело во минијатурно бикини

Кендал Џенер поминува прекрасни моменти на плажа на тропски остров, каде што нејзината сестра, Ким Кардашијан, го прослави 40. роденден. Кендал ги воодушеви своите фанови...

Мода и убавина 04.09.20 | 23:55

Најзгодната манекенка направи селфи опасно по здравјето на мажите

Кендал Џенер е најзгодната светска манекенка. Таа наместо со момчето на одмор замина со пријателите. Очигледно и беше здодевно па затоа повеќе време поминуваше со мобилниот...

Калеидоскоп 04.02.20 | 20:31

Покриена само со Луј Витон: Славната манекенка позираше гола

Манекенката Кендал Џенер (24) не се срами да позира во долна облека, ниту пак тоа да го објави на социјалните мрежи. Овојпат, згодната манекенка се сликаше потполно гола,...