Фотографиите на кои Кендал Џенер позира во снег само по минијатурно црно бикини за помалку од 24 часа собраа скоро 10 милиони лајкови на „Инстаграм“. Една од најзгодните манекенки во светот во моментов е сликана само по костимот за капење и со крзнени чизми.

Постот има неколку стотици илјади коментари со поддршка, а еден од нив и вели „Одеднаш сум стрејт“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kendall (@kendalljenner)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.