Кендал Џенер, најмладата од кланот Кардашијан, на социјални мрежи објави фотосесија на која се истакнува фотографија на која таа позира во танга, при што во преден план доминира голема тетоважа на скорпија на нејзиниот задник.

Фотографијата е дел од серијата слики направени од фотографот Стиви Денс за 45-тото издание на магазинот „Поп“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kendall (@kendalljenner)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.