Ознака: исповед
Калеидоскоп 19.10.19 | 22:18

Не стигнавме ни до Виена, кога ми рекоа: Добра ќе си на шипка

Шеснаесет годишната Србинка Катарина прифатила повик од непозната жена во Виена да работи два месеци како бебиситерка за плата од 1.000 евра. Но, наместо во Виена, завршила...

Балкан 12.10.19 | 22:05

„Мама, тој ме киднапираше кога излегов од автобусот“: Исповед на мајката на убиената Ангела

Moјата Ангела никогаш не беше во врска со тој злосторник. Тој ја прогонуваше. Прво што ми рече кога ја видов беше „Мама, тој ме киднапираше кога излегов од автобусот“. Вака...

Интима 21.09.19 | 22:22

Мислев дека пенисот ќе ми падне: Маж преживеал 36 часа ерекција

Четириесет и едногодишниот Британец Елиот Роситер преживеал вистинска агонија, откако добил ерекција која не поминувала скоро два дена. Се започнало кога заедно со...

Семејство 14.09.19 | 23:15

Имам сопруга и три деца, но кога ќе го видам мојот млад колега, целосно се губам

Терапевтката од британскиот портал „Сан“, Диадре, ја споделува приказната за 38-годишниот маж, кој побарал помош од неа. Мажот бил во среќен брак веќе 15 години и со својата...

Семејство 26.01.19 | 21:15

Го изгубија синот единец поради непретпазливост: Потресна исповед на една мајка

Пред 16 дена почина Леон Марковиќ од Задар. Тој беше роден во октомври 2017 година, со ТАР синдром, и беше единствениот во Хрватска со оваа дијагноза. Поради оваа болест...

Калеидоскоп 06.01.19 | 19:19

Направив непоправлива работа на бадникова вечер…

Вчера заспав околу десет часот вечер во дневната соба. Сестра ми остана да гледа телевизија, а јас задремав уморна од готвење посен грав и чистење на куќата. Кога се разбудив,...

Калеидоскоп 22.12.18 | 09:27

Девојки од Балканот – издржете! Не се давајте како мене за 5.000 евра

Исповеста на девојката, која во борба за подобар живот се согласила на брак поради документи, деновиве го обиколува Балканот. Се работи за Србинка, која се омажила во...

Интима 08.12.18 | 22:07

Исповед на жена што излегува само со женети мажи

Со Џек се почувствувала возбудено – конечно за прв пат во животот имала секс. Таа имала 29 години, тој бил оженет. Со Ден возбудувањето било уште поинтензивно, иако неговата...

Здравје 07.12.18 | 11:43

Ја најдов другарка ми на смртна постела

Пејачката и претседател на здружението „Борка“  Биба Додева раскажа интимна приказна на Конференцијата за 200 жени претприемачки, која се одржа завчера во Скопје. Пред...