Ознака: иселеници
Македонија 28.12.19 | 16:46

Ахмети порача во Гостивар: Разликите создавани со векови не може да се тргнат преку ноќ

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска се сретна со иселениците и граѓаните на Гостивар. На  патриотизмот со големи зборови, со полна уста, му дојде крајот. Ние треба да работиме...

Македонија 04.05.19 | 21:27

До 19 часот на гласање излегле 46 проценти од иселениците

До 19 часот во 32 дипломатско-конзуларни претставништа своето гласачко право на шестите преседателски избори го искористиле 7.024 гласачи, односно 46,16 проценти од пријавените...

Македонија 04.05.19 | 19:56

До 17 часот гласале 37,5 отсто од иселениците

До 17 часот, 37,5 отсто од иселениците во дипломатско конзуларните претставништва излегле да го остварат своето право на глас, соопшти Државната изборна комисија (ДИК). До...

Македонија 08.02.19 | 23:18

Нов скандал со ПИОМ: Нашите иселеници 8 месеци не зеле македонска пензија

Иселеници од Австралија, Швајцарија и други држави, кои се стекнале со право на користење пензија од Македонија, 8 месеци не добиле ни денар. Порталот „Скопје 1“ сакајќи...