Ознака: Хрватски медиуми
Македонија 02.06.20 | 23:37

Хрватски медиуми: Предизборен инцидент во Македонија

Хрватскиот портал „Отворено“ објави текст во кој се осврнува на денешниот инцидент меѓу советникот на Заев, Филип Андов и Игор Дурловски. Поранешниот политички затвореник...

Македонија 25.05.20 | 15:28

Хрватските медиуми известуваат за скандалот на Горјан Тозија, прашуваат дали неговите ставови се ставови и на македонската Влада?

И хрватскиот портал „Отворено“ објави за скандалозното однесување на директорот на Агенцијата за Филм на Македонија Горјан Тозија, кој во серија коментари објавени...

Калеидоскоп 20.06.19 | 11:50

Хрватски медиуми: Македонски мајстори од старо „фиќо“ направија електричен автомобил

Македонски мајстори вградија електричен мотор во легендарниот автомобил „застава 750“, попознат како „фиќо“, пишуваат хрватски медиуми. Работата на замената на оригиналниот...

Балкан 18.05.19 | 22:19

Медиумите во Хрватска за Тамара: Македонката растури во финалето на Евросонг

Македонската песна “Proud” е многу популарна кај публиката, а Тамара Тодевска веќе доби аплаузи, иако таа дојде само на вториот рефрен. Песната која испраќа порака...