Ознака: гоца тржан
Естрада 17.07.21 | 15:55

Тајна венчавка – Гоца Тржан и Раша ја крунисаа љубовта

Пејачката Гоца Тржан и Раша Новаковиќ, тајно ја организираа црковната венчавка. Пејачката се огласи на својот Инстаграм профил, и сподели фотографии од црквата. Таа...

Естрада 29.06.21 | 13:44

Мислеа дека се сами: Гоца Тржан се опушти во Грција

Пејачката Гоца Тржан со сопругот заминаа на одмор во Грција. Гоца и Раша во секој момент уживаат во својата љубов па дури и на плажа. Тие толку се опуштија што мислеа...

Естрада 24.06.21 | 22:20

Гоца Тржан топлес во Грција: Носам само парфем, кармин и тетоважа…

Фотографиите на кои српската пејачка Гоца Тржан позира легната на плажа ги запалија социјалните мрежи. – Носам само парфем, кармин и тетоважа, кога ме бакнуваш сè...

Естрада 08.06.21 | 14:16

Гоца Тржан со голема тага се сеќава на Тоше: Не можев да одам на погреб, тоа беше голем стрес за мене

Српската пејачка Гоца Тржан, која беше добра пријателка со трагично загинатиот Тоше Проески, се уште со болка и длабока тага се сеќава на тие моемнти. Гоца, во емисијата...

Музика 27.05.21 | 10:20

Неуспесите ја скршија Гоца: Не знам дали сакам да се обидам повторно!

Гоца Тржан (47) и нејзиниот сопруг Радомир Раша Новаковиќ неодамна беа во клиника во Прага, сепак, пејачката не успеа повторно да забремени, што ја направи многу разочарана. Јас...

Естрада 20.12.20 | 11:54

Ќерката на Гоца Тржан проговори за нејзиниот однос со очувот: Немам чувство дека тој не ми е вистински родител

Ќерката на Гоца Тржан, Лена, која ја доби од бракот Иван Маринковиќ, открива каква е нејзината врска со сегашниот партнер на пејачката, Радомир Раша Новаковиќ. Немам...

Интима 28.11.20 | 19:40

Тражан: На жените љубов на прв поглед им е изговор за секс за една вечер

Гоца Тржан верува дека жените се заљубуваат во маж што прв пат го гледаат само затоа што им е изговор да бидат со него за една вечер. – Жал ми е, но за жените, заљубувањето...

Естрада 11.09.20 | 23:03

По хајкинг и велосипедизам на планина, Гоца Тржан и нејзиниот партнер уживаат на море

Српската пејачка Гоца Тржан и нејзиниот партнер Раша Новаковиќ конечно заминаа на летен одмор. Иако поголемиот дел од летото уживаа во хајкинг и велосипедизам на планина,...

Естрада 18.08.19 | 19:46

Гоца Тржан: На жените со силикони им завидувам… еднаш годишно!

Поп-пејачката Гоца Тржан напиша интересен твит на својот профил, со кој призна дека им завидува на жените што имаат силиконски гради, а еве зошто: На жените со силикони...

Естрада 21.07.19 | 15:25

Бившиот на Гоца Тржан ја шокира јавноста: „Ние сме сè уште во брак!“

Иван Маринковиќ не се појави на рочиштето со бившата сопруга Гоца Тржан. Второпласираниот учесник на реалното шоу „Парови 7“ изјави дека имал здравствен проблем. Имав...

Музика 18.05.19 | 13:17

Сигурна сум дека нè гледа од горе: Антониа со „Полско цвеќе“ на Тоше ги расплака сите

За вчерашното претсетавување во музичкото шоу „Пинкови ѕвездички – Аll stars”, нашата претставничка Антониа Гиговска ја одбра песната од Тоше Проески „Полско цвеќе”. И...

Сцена 14.05.19 | 13:51

Гоца Тржан: „ Кога го запознав маж ми мислев дека е геј!“

Во најновата емисија на „Блиц полиграф“ се најде пејачката Гоца Тржан која одговараше на разни прашања. Во рамки на интервјуто пејачката откри дека станала блогерка...

Естрада 16.04.19 | 13:25

Зошто Гоца Тржан допрва ќе го прогонува бившиот сопруг Иван?

Поранешниот сопруг на пејачката Гоца Тржан, кој стана редовен учесник на реалните шоуа наскоро ќе се најде на суд. Гоца и нејзиниот сегашен сопруг Раша го тужат Маринковиќ...

Естрада 04.04.19 | 22:08

Гоца Тржан: Успеав за влакно да се спасам и да не бидам силувана

Иако пејачката Гоца Тржан со Иван Маринковиќ не е веќе со години, нивниот брак се уште е главна тема во сите медиуми, а Иван во сите реали шоуа каде што учествувал зборува...

Естрада 03.02.19 | 21:44

Гоца Тржан избегна трагедија, се правда: Не го ни допрев!

Српската пејачка Гоца Тржан со сопругот и ќерката веќе неколку дена е на зимување на Алпите. Таа на „Инстаграм“ сподели видео како скија, но при спустот се удира во...

Калеидоскоп 23.12.18 | 18:20

Поранешниот маж на Тржан: И нудеа огромна сума на пари за да го лаже народот

Поранешниот сопруг на српската пејачка Гоца Тржан, Иван Маринковиќ, пред камерите на едно реално шоу во кое моментално учествува даде скандалозна изјава врзана за својата...