Ознака: гоца тржан
Естрада 18.08.19 | 19:46

Гоца Тржан: На жените со силикони им завидувам… еднаш годишно!

Поп-пејачката Гоца Тржан напиша интересен твит на својот профил, со кој призна дека им завидува на жените што имаат силиконски гради, а еве зошто: На жените со силикони...

Естрада 21.07.19 | 15:25

Бившиот на Гоца Тржан ја шокира јавноста: „Ние сме сè уште во брак!“

Иван Маринковиќ не се појави на рочиштето со бившата сопруга Гоца Тржан. Второпласираниот учесник на реалното шоу „Парови 7“ изјави дека имал здравствен проблем. Имав...

Музика 18.05.19 | 13:17

Сигурна сум дека нè гледа од горе: Антониа со „Полско цвеќе“ на Тоше ги расплака сите

За вчерашното претсетавување во музичкото шоу „Пинкови ѕвездички – Аll stars”, нашата претставничка Антониа Гиговска ја одбра песната од Тоше Проески „Полско цвеќе”. И...

Сцена 14.05.19 | 13:51

Гоца Тржан: „ Кога го запознав маж ми мислев дека е геј!“

Во најновата емисија на „Блиц полиграф“ се најде пејачката Гоца Тржан која одговараше на разни прашања. Во рамки на интервјуто пејачката откри дека станала блогерка...

Естрада 16.04.19 | 13:25

Зошто Гоца Тржан допрва ќе го прогонува бившиот сопруг Иван?

Поранешниот сопруг на пејачката Гоца Тржан, кој стана редовен учесник на реалните шоуа наскоро ќе се најде на суд. Гоца и нејзиниот сегашен сопруг Раша го тужат Маринковиќ...

Естрада 04.04.19 | 22:08

Гоца Тржан: Успеав за влакно да се спасам и да не бидам силувана

Иако пејачката Гоца Тржан со Иван Маринковиќ не е веќе со години, нивниот брак се уште е главна тема во сите медиуми, а Иван во сите реали шоуа каде што учествувал зборува...

Естрада 03.02.19 | 21:44

Гоца Тржан избегна трагедија, се правда: Не го ни допрев!

Српската пејачка Гоца Тржан со сопругот и ќерката веќе неколку дена е на зимување на Алпите. Таа на „Инстаграм“ сподели видео како скија, но при спустот се удира во...

Калеидоскоп 23.12.18 | 18:20

Поранешниот маж на Тржан: И нудеа огромна сума на пари за да го лаже народот

Поранешниот сопруг на српската пејачка Гоца Тржан, Иван Маринковиќ, пред камерите на едно реално шоу во кое моментално учествува даде скандалозна изјава врзана за својата...