Ознака: футсал
Фудбал 02.11.21 | 20:17

Македонската футсал репрезентација до 19 години поразена од Црна Гора

Македонската футсал репрезентација составена од играчи до 19 години, загуби од соодветната селекција на Црна Гора со 2:0. Натпреварот беше прв за „црвено-жолтите“ на...

Фудбал 02.05.21 | 11:28

Барселона можеби ќе ја освои Лигата на шампионите, но во футсал

Екипите на Спортинг Лисабон и Барселона ќе играат во финалето од УЕФА Лигата на шампиони (ЛШ) во футсал, во хрватскиот град Задар. Спортинг, кој ја освои европската титула...

Фудбал 15.04.21 | 08:22

Футсал репрезентацијата последна во својата група

Македонската футсал репрезентација загуби вчера од Романија во Темишвар со високи 9:1 во својот последен натпревар во квалификациите за пласман на Европското првенство...

Останати спортови 09.03.21 | 21:29

Македонските футсалци поразени од Србија во Скопје

Македонската футсал репрезентација значително ги намали шансите за пласман на Европското првенство, откако вечерва загуби на домашен терен од Србија со 6:1. Македонскиот...

Останати спортови 06.03.21 | 08:25

Резултатот не е од ракомет, туку од футсал: Шкупи славеше над Кратово со 37:0

Актуелниот шампион Шкупи испиша историја забележувајќи го највисокиот триумф во македонскиот клупски футсал со првенствената победа од 37:0 над екипата на Кратово. Претходно,...

Фудбал 05.03.21 | 21:31

Македонија пред пласман на ново Европско: И футсалците одат по патот на Пандев и Барди

Македонската футсал репрезентација го освои вториот бод во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2022 година, откако вечерва на гостински терен одигра...

Останати спортови 28.02.21 | 13:55

Во Чаир демолирани колите на футсалскиот лидер – играчите спасуваа глава!

Дерби натпреварот од 14. коло во Првата футсал лига меѓу КМФ Арбен Бајрами и КМФ Проект го одбележаа немили сцени затоа што во Чаир беа демолирани автомобилите на футсалскиот...

Фудбал 02.11.19 | 00:04

Со пета од свртување: Дали е ова најдобриот гол во футсал

Велат дека вистинските мајстори се на малите терени.Доказ за тоа е Родриго Андреи. Тој е Бразилец, но настапува за репрезентацијата на Грузија. Она што Родриго го направи...

Фудбал 03.02.19 | 22:13

Футсал: Македонија ја победи Албанија за прво место на турнирот во Скопје

Футсал репрезентацијата на Македонија го освои првото место на претквалификацискиот турнир за пласман во Елитната рунда квалификации за Светското првенство. Во решавачкиот...

Останати спортови 31.01.19 | 23:25

Македонија ја победи Грција

Футсал репрезентацијата на Македонија со 5-3 ја совлада Грција на отврањето на квалификацискиот турнир за пласман во елитната рунда на СП.Македонија одигра две различни...