На социјалните мрежи се појави вознемирувачко видео од брутална хулиганска тепачка во Осиек.Футсал тимот Динамо од Загреб во петокот убедливо го победи Осиек на гостински терен (6:2), а по натпреварот во салата „Зрињевац“ во блискиот парк дошло до масовна тепачка меѓу членовите на „Бед Блу Бојси“ и „Кохорта“.

Во пресметката учествувале 40-тина навивачи од едната и од другата страна.

Во општата потера, еден од нивните членови паднал на земја, а потоа следеше бруталниот живот на хулиганите од Динамо. Го шутнаа додека не се уморија, а звуците од страшните удари одекнуваа низ паркот.

 

.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.