Ознака: фатиме фетаи
Црна хроника 18.09.19 | 08:30

Фетаи ќе пука бомби во Кривичен

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, „Монструм“...

Македонија 17.09.19 | 15:28

Јовески ги овласти Фетаи и Бубевски и натаму да го застапуваат „Монструм“

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески ги овласти довчерашните обвинители во СЈО Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски и натаму да го застапуваат предметот „Монструм“,...

Македонија 16.09.19 | 16:04

Случајот на таксистот Томе и оној со Арслани, кој се закануваше: На тој каурот ќе му ја расплачеме фамилијата

Ценам дека предавањето на Правото е обезвреднето ако во практиката ја исмеваме идејата за Правда. Не е секогаш до законите, другари – некогаш е и до луѓето кои работат...

Вести 13.09.19 | 11:05

Фетаи: „Не се смејте толку може пак јас да го водам предметот”

Денешната расправа за Титаник 3 беше одложена по барањето на СЈО за преземање на предметите во Јавното обвинителство. По прв пат СЈО бара одложување на судското рочиште. Познато...

Македонија 08.09.19 | 13:40

Фетаи и Ристоска: Сега славиме Ден на независност, од вторник ќе збориме за СЈО

На денешната централна свеченост за Денот на независноста – 8 Септември во Градскиот парк во Скопје, Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи го претставуваа СЈО. Од вторник ќе...

Македонија 06.09.19 | 13:40

Ел Чека: Фато, Катица рекетираше преку Боки 13, а ти директно

Не си ништо поразлична од Катица, таа рекетираше преку Боки 13, а ти директно, пишува кичевецот познат под псевдонимот Ел Чека, обраќајќи ѝ се преку „Фејсбук“ на специјалната...

Црна хроника 05.09.19 | 12:12

Фетаи останува во „Монструм“, бомбите ќе ги објави на 18 септември

На 18 септември овој месец, откако ќе бидат прочистени од вулгарни зборови, во Кривичниот суд ќе бидат пуштени бомбите што ги поседува СЈО за петкратното убиство кај...

Црна хроника 05.09.19 | 10:50

Фетаи: Не е битно кој ќе гони, битно е тие што се огрешиле пред законот да одговараат

Не е битно дали ќе гони Фатиме, Вилма или некоја трета Костадинка, но е битно тој што се огрешил пред законот да се соочи со последиците од дејствијата коишто ги има преземено,...

Црна хроника 26.08.19 | 14:30

Заев ќе сведочи за случајот „Монструм“

Премиерот Зоран Заев ќе биде повикан да сведочи за случајот „Монструм“, најави обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи на денешното рочиште. Ваквата најава следи откако...

Македонија 26.08.19 | 12:00

Фетаи од септември ќе ги пушта „бомбите“ за „Монструм“, и оние од СДСМ и оние пуштени кај неа

Околу 38 илјади прислушкувани разговори и СМС-пораки поврзани со случајот „Монструм“ сега се во рацете на судот. На денешното судско рочиште за случајот со петкратното...

Македонија 22.08.19 | 10:36

Фетаи: Тимот на СЈО продолжува, секој кој се огрешил пред законот мора да одговара

Секој кој се огрешил пред законот мора да одговара. Никој не е недопирлив – изјави утрово специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи пред судот. Таа додаде дека...

Македонија 21.08.19 | 22:18

Надежта за правда не ни ја уби сега Катица, туку тогаш оној пи**ин дим од СЈО

Фејсбук статус на жителка на Македонија со убиана надеж за правда во оваа држава. Статусот го пренесуваме интегрално. Јанева ја убила надежта на граѓаните за правда…...

Црна хроника 19.08.19 | 19:59

Фетаи: Секој предмет на којшто работев е чист

По завршувањето на денешното рочиште за случајот „Титаник 3″ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Обвинителката Фатиме Фетеи за „ТВ21″ изјави дека секој предмет...

Македонија 19.08.19 | 13:06

Во рацете на Јанева ја оставија одлуката дали ќе ги изземе Фетаи и Бубевски од „Титаник 3“

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева до 14 часот треба да одлучи дали обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски ќе бидат изземени од предметот „Титаник 3“...

Македонија 19.08.19 | 10:48

Фетаи: Не се мешам во истрагата „Рекет“

Пред денешниот почеток на судењето за предметот „Титаник 3“, обвинителката Фатиме Фетаи од Специјалното јавно обвинителство одби да го коментира случајот „Рекет“,...

Македонија 15.08.19 | 17:15

’Пу, јаз’к!‘“, Фатиме ја плукнала Катица преку камера

Обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи по наредба на Специјалната обвинителка Катица Јанева била два пати денеска претресувана при влез на своето работно место во СЈО. Кога...

Македонија 15.08.19 | 15:38

Фатиме одбила претрес: Јас сум обвинителка, а не осомничена за да ме претресуваат

И обвинителката Фатиме Фетаи на влегување во зградата на СЈО била запрена од полицаецот кој се повикал на наредба од шефицата Катица Јанева, дека сите вработени ќе бидат...

Македонија 12.08.19 | 14:02

Ел Чека: Фатиме, не верувам дека си го заборавила моментот со сината чанта!

Ел Чека кој од Америка објавуваше прислушкувани разговори на влијателни членови на ДУИ на својот Фејсбук профил сподели фотографија и статус во кои се споменува извесен...

Македонија 10.08.19 | 08:14

Ел Чека со нова бомба: Фатиме не е ништо поразлична од Катица!

Кичевецот со прекар Ел Чека кој објавува бомби од Чикаго тврди дека обвинителката Фатиме Фетаи е инволвирана во корупциски скандал и не е различна од Катица Јанева. „Поминаа...

Македонија 23.07.19 | 18:49

Фетаи: Согласна сум со ставовите на колегите од СЈО

Согласна сум со ставовите на колегите од СЈО и стојам на ставот кој беше обелоденот минатата недела на прес конференцијата во Специјалното јавно обвинителство, вели...