Ознака: фатиме фетаи
Македонија 04.04.23 | 08:30

Русковска почна да го вади валканиот веш: На Фетаи ѝ беше дозволено да полага правосуден испит пред време

Јавната обвинителка Фатиме Фетаи го полагала правосудниот испит пред време, а ова ѝ го дозволил тогашниот министер за правда Михајло Маневски, тврди поранешната шефица...

Македонија 18.11.22 | 11:50

Фетаи се повлекува од трката за шеф на Вишото обвинителство во Скопје

Вишата обвинителка Фатиме Фетаи се повлекува од трката за шеф на Вишото скопско обвинителство, дознава „Фокус“. Претседателот на Советот на јавните обвинители Антонио...

Македонија 14.11.22 | 14:05

Изборот на Фатиме Фетами или Бурим Рустеми за виш обвинител одложено за понеделник

Советот на Јавни обвинители изборот на нов шеф на Вишото јавно обвинителство Скопје го одложи за следната недела, в понеделник. Почетокот на денешната седумдесетта...

Македонија 13.11.22 | 16:13

Фетаи, Хајрулахи или Рустеми ќе шефуваат со Вишото јавно обвинителство во Скопје

На утрешната седницата на Советот на јавните обвинители ќе се бира шеф на Вишото јавно обвинителство во Скопје. На огласот се пријавени тројца кандидати и тоа актуелниот...

Македонија 27.10.22 | 14:16

Хајрулахи, Рустеми и Фетаи кандидати за шеф на Вишото јавно обвинителство Скопје

На огласот за избор на шеф на Вишото јавно обвинителство Скопје пријавени се тројца кандидати, постојниот обвинител Мустафа Хајрулахи, како и Бурим Рустеми и Фатиме...

Твитови 29.03.22 | 14:09

Божиновски: Ако се спремни за 400 евра вака да се резилат со денови, тек за поголеми пари на што сѐ се спремни…

“Фетаи вчера го платила летот и картата за Палермо” Цена – 23.900. Ако се спремни за 400 евра вака да се резилат со денови тек за поголеми пари на што сѐ се спремни… Фатиме...

Македонија 29.03.22 | 13:34

Фетаи: Со тоа што ги бодрам нашите фудбалери не ги прекршувам ниту законите ниту етичкиот кодекс на обвинителите

Во изјава за А1он обвинителката Фатиме Фетаи нагласува дека со патувањето во Палермо каде од трибините ги бодрела нашите фудбалски репрезентативци, таа не ги прекршила...

Македонија 29.03.22 | 09:54

Фатиме Фетаи за Палермо летна на 22, а плати на 28 март

Вишата обвинителка Фатиме Фетаи вчера ги покажа уплатниците за платените аранжмани преку туристичката агенција „Гуливер“ за следење на натпреварите на македонската...

Македонија 29.03.22 | 08:26

Апасиев: За ФФМ има отворено неколку кривични истраги. И оп – обвинителка, судија и министер си лапкаат гратиси

Секое добро во Македонија мора да биде затруено со многу политика и заткулисни игри. Па така, гратисите од ФФМ за првите лица на правдата фрлија црна дамка на историската...

Твитови 28.03.22 | 22:41

Само Фетали заминала за Португалија а Тупанчевски не: И како без ваков клучен играч утре? Да поможиме некако, има време да стигни

 

Македонија 28.03.22 | 21:18

Фетаи и Тупанчевски си го платиле само хотелот, авионот и влезницата за мечот биле на сметка на ФФМ

Министерот за правда Никола Тупанчевски, обвинителката Фатиме Фетаи, судијата Лазар Нанев, градоначалникот на Струга Рамиз Мерко, поранешниот градоначалник на Охрид...

Македонија 28.03.22 | 12:44

Oбвинителката повторно со авион со ФФМ, џабе еднаш што ве фатија и што се правдавте на „жими мајка“

Пред финалниот натрепвар на македонската фудбалска репрезентација во Португалија, активистот Ивор Мицковски реагира што обвинителката Фатиме Фетаи повртно патува...

Фудбал 26.03.22 | 21:10

Додека чекаме доказ: „Правната тројка“ тврди дека сами си го платиле патувањето, а ФФМ им дале гратис билети за натпреварот

Фетаи, Тупанчевски и Нанев тврдат дека патувањето во Палермо го платиле од свој џеб, а докази дел од нив најавија за во понеделник, а за тоа како се нашле на летот со фудбалерите,...

Македонија 25.03.22 | 19:59

Фатиме Фетаи вели дека на свој трошок била во Италија: Секогаш сама си плаќам кога одам на фудбал

Вишата обвинителка, Фатиме Фетаи, за „Фокус“ вели дека сама си го платила патувањето во Италија за да го следи во живо натпреварот меѓу Италија и Македонија во Палермо. На...

Македонија 25.03.22 | 14:15

Ивановска: Министерот, обвинителката и судијата сами да кажат кој им ги подмирил трошоците за патување

Претседателката на Антикорупциската комисија Билјана Ивановска во ијзава за „Сакам да кажам“ вели дека министерот за правда Никола Тупанчевски, вишата јавна обвинителка...

Македонија 25.03.22 | 00:16

Правдата е отсутна, на трибини е: Зошто правосудството има доверба од 8%?

Националната среќа не дозволи ремек-делото на Александар Трајковски да остане во сенка на правдата преселена на трибини. Изледа патувале со истиот „автобус“, ги купиле...

Црна хроника 01.09.21 | 20:14

Фатиме Фетаи го сменила ставот на Обвинителството во случајот со убиството на Пино Секондо

Во предметот со убиството на Пино Секондо, Вишото обвинителство имало два спротивставени ставови презентирани на апелациониот суд. Контроверзно е однесувањето на...

Црна хроника 25.06.21 | 10:22

Фетаи помина со лесни повреди во вчерашната сообраќајка

Поранешната специјална обвинителка Фатиме Фетаи е лесно повредена во сообраќајна несреќа што се случила синоќа околу полноќ во скопската населбаТопанско Поле. Фетаи...

Црна хроника 25.06.21 | 08:16

Фатиме Фетаи доживеала сообраќајна несреќа, префрлена e во болница

Поранешната специјална обвинителка Фатиме Фетаи доцна ноќеска во Топанско поле доживеала сообраќајна незгода. Сударо меѓу две возила, Поло и Сеат Ибица се случила...

Твитови 13.06.21 | 17:31

Адвокатот на Заев заедно обвинителите Фетаи и Бубевски во авион кон Букурешт

Во меѓувреме: Заев со Османи и Бектеши со владиниот авион, на сметка на граѓаните заминаа за Букурешт