Ознака: Емина Јаховиќ
Естрада 09.03.21 | 20:11

Мустафа брутално, посегна по старателството: На Емина поважни ѝ се шминките од децата

По веста дека пејачката Емина Јаховиќ го тужела бившиот сопруг Мустафа Сандал затоа што 26 месеци не плаќал алиментација за синовите Јаман и Јавуз, и пејачот ѝ возвратил...

Естрада 03.03.21 | 08:53

Емина пресече и ангажираше адвокати: Го тужи Мустафа за огромна сума пари

Поранешниот сопруг на пејачката Емина Јаховиќ, турскиот пејач Мустафа Сандал, не плаќал алиментација за нивните синови Јаман и Јавуз 26 месеци, па според тамошните медиуми,...

Естрада 02.03.21 | 12:56

Имала симптоми, но сепак три дена скијала со децата – Емина Јаховиќ за својата борба со коронавирусот

Српската пејачка Емина Јаховиќ преку „Инстаграм“ ги информираше фановите дека била заразена со коронавирусот. Бев со децата на скијање. Се чувствував малаксано и...

Естрада 24.02.21 | 14:21

Ја открила вистината кога децата ги однела на лекар: Емина го разоткри поранешниот сопруг

Српската пејачка Емина Јаховиќ неодамна проговори за односот со поранешниот сопруг Мустафа Сандал, а во таа прилика пејачката открила дека тој не ги исполнува своите...

Естрада 11.01.21 | 10:48

Јаделе, пиеле и не платиле ништо: Емина Јаховиќ направила скандал во луксузно турско одморалиште

Се чини дека пејачката Емина Јаховиќ смета дека за неа не важат истите правила како за остатокот од светот, објавуваат турските медиуми! Имено, според турските медиуми,...

Музика 02.11.20 | 10:42

Емина го изгубила бебето: Пејачката проговори за болниот губиток и откри дека не ни знаела дека е бремена

Пејачката Емина Јаховиќ откри малку познати детали од приватниот живот. Таа призна дека изгубила бебе пред 11 години. Завршував некои обрвски во Белград и не ни знаев...

Естрада 25.08.20 | 18:24

Емина Јаховиќ има нова љубов: Не е милионер, но не е за фрлање

Откако раскина со турскиот милионер Садетин Саран, пејачката Емина Јаховиќ не се огласува во јавноста во врска со нејзиниот љубовен живот. Сепак, има новости на тоа...

Естрада 14.03.20 | 09:20

Eмина Јаховиќ удри по оние што прават резерви и залихи храна

Пејачката Емина Јаховиќ преку „Инстаграм“ им се обрати на сите кои прават резерви и залихи храна нарекувајќи ги себични. Некои од нас кои доаѓаат од земјите на бивша...

Естрада 18.02.20 | 10:28

На 17 години за него избегала од дома: Кој е првиот сопруг на Емина Јаховиќ

За да се омажи со првиот сопруг Емина Јаховиќ на 17 години побегнала од дома. Станува збор за Босанецот Аладин Ѓуловиќ, со кого Јаховиќ имала бурна, но кратка љубовна приказна....

Сцена 02.01.20 | 11:58

Емина Јаховиќ конечно одговори дали се заедно со Мустафа Сандал

Пејачката Емина Јаховиќ (37) на својот Инстаграм профил одговараше на прашања од своите следачи, при што објаснила во каков однос се со поранешниот сопруг Мустафа Сандал...

Калеидоскоп 24.12.19 | 19:15

Втора шанса за љубов: Емина Јаховиќ му се врати на Мустафа Сандал?

Пејачката Емина Јаховиќ (37) по раскинувањето на врската со милијардерот Седатин Саран (55) наводно ја обновила врската со поранешниот сопруг, турскиот пејач Мустафа Сандал...

Сцена 24.12.19 | 09:31

Емина Јаховиќ ја обнови врската со поранешниот сопруг Мустафа Сандал?

Пејачката Емина Јаховиќ (37) по раскинувањето со турскиот милјардер Садетин Саран (55), наводно повторно ја обновила врската со поранешниот сопруг, турскиот пејач Мустафа...

Естрада 23.12.19 | 20:06

Можеби ќе се смират: Емина Јаховиќ за Нова Година со поранешниот сопруг

Српската пејача Емина Јаховиќ новогодишната ноќ ќе ја помине со поранешниот сопруг. Таа реши да им ја исполни желбата на синовите Новата година да ја дочекаат со таткото...

Естрада 18.09.19 | 20:55

Година подоцна не напушти засекогаш: Емина Јаховиќ се присети на покојниот татко и покажа што чува од него

Познатата пејачка Емина Јаховиќ ги воодушеви своите следбеници откако сподели видео на кое се гледа како таа чита книга заедно со својот син Јавуз. Таа книга пејачката...

Естрада 07.08.19 | 16:32

Конечно ги исполнив сите дупки во мојот живот: Емина ужива со турскиот милијардер

Пејачката Емина Јаховиќ yживa со своето момче. Тоа што Емина Јаховиќ и нејзиното момче Садетин Саран повторно се заедно, наводно го пpoславиле со лyсузен одмор за кој потpoшиле...

Естрада 08.07.19 | 10:40

Свадба на повидок: Емина Јаховиќ после криењето на врската, реши да застане на лудиот камен?

Емина Јаховиќ и турскиот милијардер Садетин Саран се смирија пред неколку месеци, но тоа се обидоа да го сокријат од јавноста, а пејачката со последниот потег ги изненади...

Естрада 03.07.19 | 22:30

Мустафа полудел, но на Емина не ѝ е гајле

Пејачката Емина Јаховиќ, која уште пред пет месеци се смирила со момчето Садетин Сарен, решила да ја обелодени врската со Садетин откако Мустафа легнал на брашното и...

Естрада 02.07.19 | 14:41

Полудел од љубомора: Емина се смирила со турскиот милијардер, Мустафа сака да и ги земе децата

Како што се дознава српски Ало, пејачката Емина Јаховиќ уште пред пет месеци се смирила со момчето Садетин Сарен, со кој инаку започнала врска минатата година на почетокот...

Естрада 25.03.19 | 14:50

На Емина и се доста приказни: Проговори за поранешниот сопруг, а удри и по турскиот милијардер

Емина Јаховиќ се разведе од турскиот пејач Мустафа Сандал, но нивниот однос денеска е како да се брат и сестра и нема никаква зла крв меѓу нив, и тоа поради нивните синови. Емина...

Естрада 11.03.19 | 10:05

После раскинувањето со Емина, турскиот милијардер има нова девојка и таа е бомба!

Бизнисменот Садетин Саран неодамна ја раскина врската со пејачката Емина Јаховиќ, а турските медиуми на големо го поврзуваат со атрактивната Метиша Шефер, со која неодамна...