Ознака: драшко станивуковиќ
Естрада 30.04.22 | 21:11

Taња Савиќ избега од сопругот и отиде во Бања Лука кај градоначалникот Драшко

Пејачката Тања Савиќ  добива закани од сопругот Душан Јованчевиќ кој најави дека доаѓа во Србија. На Душан не му се допаѓа тоа што Тања одлучила нивните синови да одат...

Балкан 19.01.22 | 17:28

Градоначалникот на Бања Лука скокаше по крстот, излезе со крвава нога

Градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ, денеска, на брегот на Врбас, скокаше по светиот крст. Тој откако испливал на брегот излегол со крваво стапало кое очигледно...

Естрада 19.10.21 | 09:49

Градоначалник во љубовен триаголник, девојката го остави поради афера со позната пејачка

Градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ, наводно имал афера со популарната српска пејачка Тања Савиќ. Според Нова.рс, веста ја налутила неговата девојка, која...

Балкан 26.09.21 | 21:29

Моите грешки ми штетат само мене, нивните на сите, возврати градоначалникот на Бања Лука, кого колешка го јаваше како коњ

Снимка на која се гледа како девојка во канцеларија го јава градоначалникот на Бања Лука Драшко Станивуковиќ се шири на социјалните мрежи. Босанските медиуми тврдат...

Балкан 25.12.20 | 10:28

Расипништвото мора да запре: Новиот градоначалник на Бања Лука ги одзеде клучевите од службените автомобили

Новиот градоначалник на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ, кој вчера официјално ја презеде функцијата, во својата првата одлука нареди сите клучеви од над 50 службени автомобили...