Градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ, денеска, на брегот на Врбас, скокаше по светиот крст. Тој откако испливал на брегот излегол со крваво стапало кое очигледно го отсекол. Брзата помош ја санирала повредата на градоначалникот лице место.

– Градоначалникот на Бања Лука се здоби со полесни повреди на стапалото. Откако го згрижија медицинските работници, тој се врати на ручек со други капачи – изјавија неговите соработници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.