Ознака: Дојче Веле
Македонија 08.04.21 | 11:57

Има ли и терористи од Блискиот Исток меѓу „Македонците“ на Спасовски: Tрајанов прашува кои се останатите 211 лица кои добиле пасоши

Повеќе од извесно е дека аферата со издавање фалсификувани пасоши ќе има тектонски раздвижувања од пошироки размери и во нејзиното расчистување ќе се вклучат и најразвиените...

Македонија 12.04.20 | 09:29

Дали Твитер акаунтот на Дојче Веле е хакиран од СДСМ или некој, сепак ја претера?

Ако го погледнете Твитер акаунтот на Дојче Веле сигурно ќе помислите дека истиот е хакиран од седиштето на СДСМ. На него, наместо новинарски и професионални текстови...

Македонија 14.11.19 | 10:02

Заев го чека пораз и одговорност за криминалот

На лидерската средба се договоривте за предвремени избори кои не се брзи, нo во политички кулоари се шпекулира дека можеби ќе нема избори. На што се темелат таквите шпекулации? Мицкоски: Прво,...

Свет 19.10.19 | 10:02

ДВ: Макрон го поткопува кредибилитетот на ЕУ на Балканот

Македонија и Албанија нема да започнат преговори за пристапување затоа што францускиот претседател не го дозволува тоа. И тоа може да го остави Балканот во конфликти...

Свет 27.09.19 | 14:45

Русија ќе го разгледа одземањето на дозволата за работа на Дојче веле

Рускиот Парламент ќе побара од Министерството за надворешни работи да го разгледа одземањето на дозволата за работа на германските соработници на Дојче веле во земјата,...