Ознака: Црвена Ѕвезда
Фудбал 26.02.21 | 08:26

Шпанскиот судија не дозволи Звзда да изведе корнер во последниот напад

Црвена Ѕвезда остана непоразена на „Сан Сиро“ но тоа беше доволно да го елиминира големиот Милан.Белградските 2-2 пресудија за овој тим на Звезда пред кој е голема иднина. Она...

Фудбал 11.11.20 | 15:01

Тајна криена три децении: На голманот на Звезда му нуделе куфер со пари во финалето со Марсеј

Легендарниот голман на Црвена Звезда Стеван Стојановиќ открива дека непосредно пред финалето со Олимпик Марсеј во 1991 година, емисари од францускиот клуб му нуделе...

Фудбал 20.08.20 | 09:22

Ќе има ли пак дрон: Црвена ѕвезда ќе игра во Тирана

На УЕФА како да не и даоаѓа памет. Шест години по инцидентот со дронот среде Белград, повторно не спречи албански и српски тимови да играат меѓу себе. Во второто квалификациско...

Калеидоскоп 21.06.20 | 18:45

Со автоматска пушка пукано е врз навивачите на Ѕвезда

Натпреварот на Маракана помеѓу Црвена ѕвезда и Пролетер од Нови Сад и прославата на 31 шампионска титула за црвено-белите имаше крвава увертра и тоа од, како што пишуваат...

Фудбал 03.02.20 | 20:25

Судот пресече: Црвена Ѕвезда и Партизан се караа кој бил првак веднаш по Втората светска војна

Управниот суд во Белград ја одби жалбата на Партизан во врска со шампионската титула на Црвена Ѕвезда од 1946 година. Истовремено се одбива и барањето на тужениот орган...

Кошарка 30.12.19 | 12:27

Ги симнаа од авион: Безбедносните служби на Србија не им дозволија на кошаркарите на Црвена Ѕвезда да заминат во Црна Гора

Затегнатите односи меѓу Црна Гора и Србија поради законот за слобода на вероисповест се одрази и на спортот. Кошаркарите на Црна Гора денеска требаше да одиграат натпревар...