Ознака: Центар за зависници
Здравје 23.07.19 | 11:47

Филипче: Зависниците ќе ја примаат терапијата пред лекар

Опремување на повеќе пунктови низ Скопје со што бројот на зависници од Центарот во Кисела Вода, кој изнесува над 500, би се дисперзирал низ повеќе места во градот и на...

Здравје 18.07.19 | 23:19

Наместо во Кисела Вода, зависниците ќе земаат метадон таму каде што живеат

Пациентите кои се вклучени во програмата за третман и превенција на зависности ќе можат да добиваат метадон на пет локации кои им се најблиску до местото на живеење,...

Скопје 24.06.19 | 15:29

Oд утре секој ден ќе има блокада кај Цементара

Ние како група на граѓани кои живееме во непосредна близина до центарот за зависности во Кисела Вода се обракаме до Вас со образложение зошто утрово и секој нареден...

Скопје 17.06.19 | 18:42

Тензии кај Центарот за зависници во Кисела Вода

Веќе трет ден по ред се одржуваат пpoтecти пред Центарот за зaвиcнocти во Кисела Вода. Рeвoлтиpaните граѓани, кои cтpaвуваат за својата бeзбeднocт, како што претходно најавија,...

Црна хроника 17.06.19 | 14:03

Жители на Кисела Вода го блокираа влезот на Центарот за зависници, се судрија со зависниците кои дојдоа по терапија

Peволтираните граѓани кои живеат во близина на Центарот за зaвисности во Кисела вода и денес излегоа на пpoтести откако надлежните не ги иcполнија ветyвањата дека Центарот...

Здравје 22.05.19 | 11:37

Центарот за зависници од дрога од Кисела Вода се сели во мензата на фабриката „Металски завод – Тито“

Министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека Центарот за зависници од дрога од општина Кисела Вода ќе биде дислоциран во поранешната менза на фабриката „Металскиот...