Ознака: бред пит
Филм 27.02.23 | 11:37

По ненајавеното појавување на доделувањето на наградите „Цезар“ во Париз, Бред Пит и Инес де Рамон на вечера на Шанзелизе

Холивудскиот актер Бред Пит и неговата девојка Инес де Рамон ја донесоа својата љубов во Градот на светлината. По ненајавеното појавување на годинешното доделување...

Калеидоскоп 31.12.22 | 13:31

Братот на Бред Пит е фамилијарен човек и бизнисмен со хумана мисија

Даглас Пит (55) со прекар Даг е три години помладиот брат на холивудскиот миленик, Бред Пит, а иако се крие од јавноста, во работата е подеднакво успешен како што е и неговиот...

Семејство 17.10.22 | 17:29

Телохранителот на Анџелина Џоли и Бред Пит откри зошто дал отказ по 17 месеци

Поранешниот телохранител на Анџелина Џоли и Бред Пит, Марк Билингем, се откажал по 17 месеци работа. Неодамна откри зошто. Кога ја напуштив армијата во 2007 година, завршив...

Филм 09.09.22 | 18:48

Филмот „Русокоса“ доби 14-минутен аплауз во Венеција

Новиот филм за животот на легендарната Мерилин Монро, „Русокоса“ (Blonde), со кубанската актерка Ана де Армас, премиерно беше прикажан на Филмскиот фестивал во Венеција. А,...

Филм 13.06.22 | 14:49

Луис Хамилтон нема да се појави во Ф1 филмот со Бред Пит

Седумкратниот светски шампион Луис Хамилтон во петокот изјави дека нема да се појави во филмот за Формула 1 со Бред Пит во главната улога, а кој тркачот на „Мерцедес“...

Естрада 18.02.22 | 11:56

Бред Пит ја тужи Анџелина Џоли

Холивудскиот глумец Бред Пит ја тужи својата поранешна сопруга Анџелина Џоли, твдејќи дека тајно продавала акции од нивната заедничка винарија на руски бизнисмен,...

Естрада 20.12.21 | 13:12

Бред Пит наполни 58 години

Бред Пит наполни 58 години и изгледа подобро од било кога. За прославата на својот роденден се одлучи тоа да е „тивок“ настан, без „посебни планови“ имајќи ја превид...

Естрада 29.10.21 | 08:27

Судот го одби барањето на Бред Пит за старателство

Врховниот суд на Калифорнија го одби барањето на Бред Пит во неговата битка со неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли, за старателство над нивните деца. Со тоа, судот...

Калеидоскоп 27.05.21 | 09:04

Конечно одлука: И Бред Пит доби старателство над децата

Бред Пит доби заедничко старателство над своите деца со Анџелина Џоли по долга судска битка. По неколкумесечно сведочење од сведоци и експерти за детски услуги кои...

Естрада 20.03.21 | 08:07

Медокс, синот на Бред Пит и Анџелина Џоли сведочеше против татко си

Најстариот син на Анџелина Џоли и Бред Пит, 19-годишниот Медокс Џоли Пит, сведочеше против неговиот татко во текот на долгата битка околу старателството над децата на...

Филм 28.02.21 | 19:58

Жените не го бендисаа: Бред Пит има нов имиџ

Еден најголемите шармери во Холивуд, глумецот Бред Пит (57), реши да го смени својот имиџ, и како тоа да го направи најлесно, освен со нова фризура. Папараците го фотографирале...

Естрада 20.11.20 | 17:04

Анџелина Џоли си фати ново момче, актер и пријател на Бред Пит

Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли има ново момче, 45 годишната актерка ужива во романсата со пријател на нејзиниот екс сопруг Бред Пит. Светските таблоиди пишуваат дека...

Естрада 27.10.20 | 11:01

Бред Пит и здосади: Никол Потуралски му се врати на сопругот

Никол Потуралски (27), девојката на американскиот актер Бред Пит (56) се појави на фотографии со нејзиниот сопруг Роланд Мари (68) пред неговиот ресторан во Берлин. На фотографиите...

Естрада 01.10.20 | 22:46

Ретко кој го знае помладиот брат на Бред Пит – еве како изгледа и со што се занимава

Холивудскиот миленик Бред Пити неговиот брат Даглас изградиле целосно поразлична кариера, но и двајцата се многу успешни во тоа со што се занимаваат. И, додека Бред...

Естрада 17.09.20 | 13:02

Новата девојка на Бред Пит одговори на критиките дека ја мрази Анџелина Џоли

Новата девојка на Бред Пит (56), германската манекенка Никол Потуралски (27), објави фотографија на која позира во тесен портокалов фустан и остави коментар со кој крена...

Естрада Сцена 15.09.20 | 13:41

Бред и Џенифер повторно заедно

Петнаесет години по разводот, актерите Џенифер Анистон и Бред Пит заедно ќе учествуваат во акцијата „Fast Times at Ridgemont High“, која ќе се бори за собирање средства за најпогодените...

Филм 11.09.20 | 15:20

Анџелина бесна на Бред: Договорот за старателство пред пропаст

Иако се разидоа уште во 2016 година, односот помеѓу Бред Пит и Анџелина Џоли сѐ уште е напнат. Како што пишува „Дејли мејл“, ситуацијата неодамна се влошила до тој степен...

Естрада 01.09.20 | 10:03

Брет Пит има нова љубов: Германска манекенка која е во брак со богаташ сопственик на луксузен ресторан

Холивудскиот актер Бред Пит (56) е во врска со германската манекенка Никол Потуралски (27), која, како што пишуваат медиумите, се уште во брак. Германката Никол Потуралски...

Естрада 27.08.20 | 15:23

Бред Пит виден со нова девојка

Бред Пит (56) бил забележан од папараци како пристигнува со, наводно, својата нова партнерка, на фрнцускиот аеродром „Ле Бурже“, кај Париз. Според „УС викли“, се работи...

Калеидоскоп 21.05.20 | 19:03

Неочекуван повик: Бред Пит ги изненадил студентите на Државниот универзитет во Мисури

Бред Пит ги изненадил студентите на Државниот универзитет во Мисури. Тој се вклучил преку видео-линк од својот дом, каде и понатаму е во карантин поради коронавирусот. Славниот...