Ознака: бранко героски
Македонија 22.08.19 | 22:24

Ахмети ќе го изгори Заев: Бомбите на Ел Чека потекнуваат од Скопје

Во врска со албанскиот фактор, Героски смета дека Али Ахмети ќе го повтори гамбитот, односно она што го направи со Никола Груевски. Кој е виновен што Никола Груевски...

Македонија 22.08.19 | 22:23

Од мене вмровец не бидува, но факт е: Рејтингот на СДСМ оди надолу, на ВМРО-ДПМНЕ нагоре

Претседателските избори беа сериозен тест за тоа како стојат партиите. Ако се тргнат настрана гласовите од албанските партии, фактот е дека на тие избори СДСМ тежеше...

Македонија 22.08.19 | 22:03

Героски: Катица е ставена зашто таква глупава им требаше, главната странска инвестиција во Македонија е Зоран Заев

Зошто токму Катица Јанева, анонимна обвинителка од Гевгелија, со академски просек 6,2, понижување за врвните правници во дрѓавата, беше избрана да застане на чело на Специјалното...

Македонија 22.08.19 | 21:31

Героски: Бомбите можете да си ги купите на цеде во Приштина

Со кои снимки уценувал Боки 13 ако сите бомби СДСМ и Заев ги предале во СЈО, прашува новинарот Јанко Илковски во разговор со новинарот Бранко Героски, кој вечерва гостува...

Македонија 22.08.19 | 12:59

Вечер како создадена за оставки на Бихаќка

СДСМ нема време за чекање. Сѐ што мора да се случи треба да се случи не утре или следниот месец, туку уште вечерва, на најавената седница на Централниот одбор на СДСМ....

Македонија 21.08.19 | 22:10

Финишот треба да биде домашен притвор и на крајот банално обвинение, за жената да не била претерано посрамотена

СЕПАК, ДА И ДАДЕМЕ ШАНСА НА ИСТРАГАТА!!! Почитувани пријатели, Овој коментар ви го испраќам како лична порака до Вас тројцата (Владимир Милчин, Александар Николиќ Писарев...

Македонија 21.08.19 | 19:55

Героски: Најмалку 3 години затвор ако се докаже делото

Според Бранко Героски, доколку се докаже дека е виновна, на Катица Јанева ѝ следуваат минимум 3 години затвор. Новинарот вели дека обвинителката е осомничена за орибавување...

Македонија 18.08.19 | 20:41

Kога планира СДСМ да се преименува во СДССМ?!

Кога планира СДСМ да се преименува во СДССМ – Социјалдемократски сојуз на Северна Македонија? Онака, ми текна… – прашува новинарот Бранко Героски на својот...

Македонија 17.08.19 | 19:35

Лупевска: Ако се следи каде се одлеале парите, ќе се знае поголемата слика за „Рекет“

Мислам дека ако не излезеше написот на Героски, никогаш, ама баш никогаш немаше да биде уапсен Боки, никогаш немаше да биде откриена аферата „Рекет“ и мислам дека некој...

Македонија 17.08.19 | 15:53

Героски: Реформи во СДСМ – сериозни кадровски промени во врвот на партијата

Една лажна вест, искреирана од пропагандата на Грнето Зоран Заев, а објавена од Капачето, за мене сосема неочекувано, предизвика бура од реакции на социјалните мрежи....

Македонија 15.08.19 | 11:23

Героски до Костадинов: Лажеш ли само по навика?

Наместо да пријави, објавувал некакви колумни, рече синоќа портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов за Бранко Героски, на што новинарот му возврати: Каква „лична корист”,...

Македонија 14.08.19 | 16:18

Героски за Заев: Човек без карактер, човек кој од душа има само дно

Го прочитав „објаснувањето“ на премиерот Зоран Заев за својата шокантна изјава, во која обвини „група криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ за уривање на...

Македонија 14.08.19 | 13:59

Заев: Героски прашајте го зошто се препознал во „еден суетен новинар“

Зошто под квалификативот „еден суетен новинар” се препознал новинарот Бранко Героски тоа треба него да го прашате, вели во денешното интервју за МИА премиерот Зоран...

Македонија 14.08.19 | 00:17

Героски: Оваа влада веќе трпи политички последици, а ова вечерва не смее да пројде без тврда реакција!

Загрижен сум каде сево ова води, но пак ќе речам извесна нервоза треба да има во премиерот за да дојде до ваква во крајна линија дискриминирачка изјава и во крајна линија...

Македонија 13.08.19 | 21:06

Героски: Дали тоа Заев ми се заканува? Барам премиерот веднаш јавно да се извини за оваа срамна, крајно безобразна и дискриминирачка изјава

Шокантна, дискриминирачка и заканувачка – вака новинарот Бранко Героски ја оцени најновата изјава на премиерот Зоран Заев, во која тој рече дека нема да дозволи „група...

Македонија 11.08.19 | 16:25

Героски: Бирајте, или ќе го спасите Заев или Катица

Апологети не може да ги спасувате и Заев и Катица. Ова на Фејсбук го напиша новинарот Бранко Героски за Рекет. – Не може да ги спасите Заев и Катица плус Боки и компанијата....

Македонија 10.08.19 | 16:31

Героски: Бурата почнува и кој знае каде ќе ја одвее оваа влада, Заев ќе заврши како политички мртовец

Бурата почнува и кој знае каде ќе ја одвее оваа влада, Заев ќе заврши како политички мртовец, анализира новинарот и уредник на порталот „Плусинфо“ Бранко Героски. Другарки...

Македонија 10.08.19 | 12:11

Героски: Друже Заев што си зборел со Боки Тредичи за Камчев?

Друже Заев што си зборел со Боки Тредичи за Камчев. Ова денеска го праува новинарот Бранко Геровски кој прв обелодени за Рекет. Македонија има право да знае, друже Зоки,...

Македонија 09.08.19 | 18:05

Героски: Спинов дека аферата „Рекет“ е дело на ВМРО, на Груевски, на Мицкоски или на некој факман од „вмровски происход“, ви е глуп ко ноќ!

Другарки и другарчиња, да ви каже нешто Геро Дедичи – ова спинов дека аферата „Рекет“ е дело на ВМРО, на Никола Груевски, на Христијан Мицкоски или на некој факман од...

Македонија 08.08.19 | 19:15

Героски: Зоки Муртичи, Рада Медичи, Катица Прасичи и Боки Тредичи – уна сториа ди аморе!

Другарки и другарчиња, да ве потсетам. Уште во првата од серијата приказни за Коки, Фрики, Кики и другите, со кои ја најавив аферата „Рекет”, најпријателски го посоветував...