Ознака: бранко героски
Македонија 11.11.21 | 15:21

Режимот на Зоран Заев е делeгитимиран, оваа влада нема иднина!

Закани, уцени, притисоци… Тоа е начинот на кој во моментов се прави обид да се спречи јасно изразената волја на мнозинството пратеници на владата на Зоран Заев да ѝ се...

Македонија 11.11.21 | 15:20

Најново од Ифимес: ЦИА го киднапираше Кастриот за да ја спаси Владата од заверата на Албанците со Русија!

Најново од Ифимес: ЦИА го киднапираше Кастриот за да ја спаси Владата од заверата на Албанците со Русија!, пишува новинарот Бранко Героски на Фејсбук.

Македонија 11.11.21 | 08:31

Гласот за Заев е глас за Кичеец, кој се спогоди со „независното суство“ да лежи 6 месеци за сообраќајка со жртва

Новинарот Бранко Героски револтиран поради одлуката на судот Зоран Кичеец да добие само 6 месеци затвор за сообраќајката на Стража, во која загина 38-годишен татко на...

Македонија 09.11.21 | 23:35

СДСМ ја реши оставката на Заев како валкана пелена-ја стутка

Новинарот Бранко Героски на шеговит начин ја искоментира оставката на Заев односно неговото одложување. Тој објави завиткана валкана пелена, односно како СДСМ се справува...

Македонија 08.11.21 | 22:56

Геровски: Изборите беа референдум „за“ или „против“ СДСМ, и Заев загуби

Заев рече дека ако ги изгуби локалните избори и Скопје дека ќе си даде оставка. Имавме поднесување оставка на премиерот, не беше понудена, туку соопштена на официјална...

Македонија 07.11.21 | 21:30

Героски: Може кој што сака да каже… Мицкоски демонстрира одговорност, има фокус и има план

Може кој што сака да каже… Мицкоски демонстрира одговорност, има фокус и има план, напиша вечерва новинарот Бранко Героски на својот фејсбук профил.

Македонија 05.11.21 | 22:04

Кирацо им се помоча на главите… Каков крај!

Кирацо им се помоча на главите… Каков крај! Вака новинарот Бранко Героски го коментира новото парламентарно мнозинство кое вечерва го најавија ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса...

Македонија 05.11.21 | 21:23

Героски: Другарчиња, Мицкоски ве растури ко бугарска скупштина

СДСМ изгуби, ВМРО-ДПМНЕ не победи… Како да не!   Другарчиња, Мицкоски ве растури ко бугарска скупштина – пишува новинарот Бранко Героски.

Македонија 05.11.21 | 10:28

Героски добива заканувачки пораки: Очекувам Стојкоски да ја заврши дисциплинската против вработениот во Ѓорче Петров

Поранешниот градоначалник на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, ја почна, но не ја заврши дисциплинската постапка против лицето Горан Трипуновски, вработено во општината....

Македонија 03.11.21 | 13:13

Героски: Прогресот не го дава Зокита, прогресивни аналитичари плачат по телевизии и по социјални мрежи

Да не претеравме малку? Што има ние толку многу да мислиме за оставката на Заев? Освен тоа, на толку мислење, постои опасност да смислиме нешто паметно. Он нека му ја мисли....

Македонија 01.11.21 | 16:22

Героски: Ало другарчиња, не го оставајте сега Зоки сам, ајде сите гитла!

Зоран Заев си го одржа зборот. Поднесе оставка и од функцијата премиер и од функцијата претседател на СДСМ. Падна Владата. СДСМ е во распад, пишува во колумната новинарот...

Македонија 27.10.21 | 14:41

Героски: Заев и овој СДСМ не го заслужуваат Скопје!

Кампањата за оцрнување на Данела Арсовска нема многу да му помогне на Зоран Заев да се спаси од пораз на локалните избори, пишува новинарот Бранко Героски во својата...

Македонија 26.10.21 | 22:31

Героски со порака до опозицијата: СДСМ никогаш не бил во ваква паника, В недела отворете очи на избирачките места и чувајте ги избирачките кутии

Го следам СДСМ три ипол децении. Од времето на СКМ и СКМ-ПДП.Ги следев сите изборни кампањи. И сведочам: СДСМ никогаш не бил во ваква паника и очај како сега. Дури ни во...

Македонија 24.10.21 | 22:25

Героски: После Мирко Попов и неговото „За мене Скопје е дијагноза“ оди гласај ги!

Мирко Попов, „хардкор скопјанец”, на митингот на СДСМ: “За мене Скопје е дијагноза”. Оди после гласај ги…, пишува новинарот Бранко Героски на својот профил...

Македонија 23.10.21 | 23:12

Героски: Заев го поддржа Мерко затоа што СДСМ го слуша гласот на народот

Новинарот Бранко Героски, ја коментира изјавата на Зоран Заев дека СДСМ во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи струшкиот кандидат на ДУИ, Рамиз Мерко иако...

Македонија 19.10.21 | 17:46

Героски: Неофицијално дознавам дека пред вториот круг Филипче ќе прогласи крај на пандемијата

Новинарот Бранко Героски на својот фејсбук профил напиша: Неофицијално дознавам дека пред вториот круг Филипче ќе прогласи крај на пандемијата.

Македонија 18.10.21 | 15:52

Героски: Кој заеб…

Ништо ти не си разбрал, другарче Зоран Заев! Да, точно е, народот македонски вчера ти испрати порака. Жестока порака, силна, јасна и прецизна. Ама ти ништо не си разбрал....

Македонија 15.10.21 | 14:17

Героски предупредува дека власта врши тежок поткуп во градовите и селата

Новинарот Бранко Героски во последната колумна објавена на Плусинфо ппредупредува дека во селата и градовите има сериозни обиди за поткуп на гласачи. Неговата колумна...

Македонија 12.10.21 | 12:09

СДСМ нема да триумфира – Кој ќе победи на локалните избори 2021?

Нема да ви сугерирам дали да гласате и за кого да гласате. Нема да ви кажам како ќе постапам јас. Тоа е ваша одлука, почитувани читатели. Еднаш во четири години, само еден...

Скопје 08.10.21 | 08:14

Героски: Парадигма за владеењето на оваа власт

Парадигма на владеењето на оваа власт е сечењето дрвја за да се гледа билбордот на кој се рекламира кандодатот за градоначалник на Кисела Вода Филип Темелковски, смета...