Новинарот Бранко Героски ја искоментира изјавата на министерот за правда Бојан Маричиќ кој рече дека не е должен да присуствува на отворањето на македонскиот клуб во Благоеврад.

Каква безобразна изјава на Маричиќ! Не мора да е должен, треба да сака да присуствува на отворање македонски клуб во Бугарија. Треба да се сетиме на оваа изјава кога ќе дојде ден да гласаме..-напиша новинарот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.