Што дочекавме…

Зоран Заев да нѐ учи што било национализам, а што патриотизам.

Како ефект од образованиот систем „четири часа секој ден и по три во среда и во петок“…

Бил загрижен човекот дека национализмот може да ја уништи „неговата земја“. И тоа „од внатре“.

Така вели во последното интервју.

А уште му е тешко да каже која е таа негова земја.

Мисли на онаа иста земја и на оној ист народ за кои „патриотов“ рече дека постојат од 1945 година наваму?

Заборавил Заев кога последен пат го изустил зборот Македонија!

А ваму нешто божем филозофира, пишува новинарот Бранко Героски во својата колумна.

Целата колумна прочитајте ја на „Плусинфо“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.