Ознака: бомби
Македонија 09.07.20 | 11:49

Нова аудио бомба: Заев бара повлекување на финансова полиција од Струмица, знаел дека Шилегов правел криминал

На социјалната мрежа „ЈуТјуб“ се појавија нови аудио снимки, на кои се слуша гласот на Зоран Заев како разговара со непознат соговорник, а во врска со неговото политичко...

Македонија 08.07.20 | 17:11

„Бомбите“ ќе важат или за сите или за никој, вели Страшевски

Во делот на снимките, Закон за јавно обвинителство е противуставен, како што беше и законот за СЈО, смета адвокатот Јовица Страшевски. Минатото ни покажа дека тоа што...

Македонија 05.07.20 | 15:46

Кој го пали светлото, а кој автомобилите? Ќе отвори ли Рускоска истрага против нарачателите?!

Мафија владее со Република Македонија. Вчерашните аудио материјали тоа го потврдуваат. Вчера бевме сведоци и ние и целата јавност како член на подземјето Горан Димовски...

Македонија 05.07.20 | 13:28

Арсовски: Вице Заев давал наредби за палење коли и репресија врз граѓаните

Она што го говоревме неколку години наназад откако СДСМ и Зоран Заев и кланот Заеви се на власт, сега овој период веќе се потврдува, истакна на денешната прес-конференција...

Македонија 05.07.20 | 10:39

Дали Тушникот е дел од „екипата за брза интервенција“ на Заеви со „лиценца“ за палење коли?

Едно од лицата коешто според авторот на аудиоснимката која вчера беше поставена видео платформата ЈуТјуб учествува во снимениот разговор во кој се наведуваат низа...

Македонија 04.07.20 | 18:53

После денешната аудиобомба дали станува јасно кој стои зад сериското палење возила низ Македонија?

Од 2017 година навака јавноста често слушаше за запалени возила кои никогаш не се откри кој е сторителот. Денес медиумите објавија аудио бомба во која се слушаат два гласа...

Македонија 04.07.20 | 18:23

Вице Заев за „бомбата“: Рекла-казала муабети, Заеви се чесни Македонци

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да...

Македонија 04.07.20 | 16:24

ВМРО-ДПМНЕ: Од снимките се гледа бандитскиот однос на семејството Заеви, JO веднаш да ги повика на разговор

Фрапирани сме од содржината на снимката која ја емитуваа медиумите, а од која се слушаат сведоштва како братот и зетот на премиерот нарачуваат палење на автомобили,...

Македонија 04.07.20 | 15:31

Дали Вице Заев даде „зелено светло“ да се запали семејната продавница на Мисајловски?

Откако денеска на социјалните мрежи беше објавена нова шокантна аудио бомба во која се слушаат два гласа, од кои едниот, извесен Тушникот кој се фали дека ќе оствари...

Македонија 29.06.20 | 18:08

Александар Пандов со коментар за денешната аудио „бомба“: Шут, а рогат!

Аналитичарот Александар Пандов на социјалните мережи ја коментираше денешната аудио „бомба“ во која се слуша гласот на лидерот на СДСМ Зоран Заев во разговор со...

Македонија 29.06.20 | 16:37

Заев признава дека лошо се изразил за пцовките и навредите кон „шарените“

По објавената аудио „бомба“ во која се слуша гласот на лидерот на СДСМ Зоран Заев во разговор со непознат соговорник во која тој се фали дека „ќе соберел и шарени,...

Македонија 29.06.20 | 14:41

Ќе биде ли повикан Заев на распит за да се види на кого тоа ќе им ебе мамата?

Откако денеска техничкиот премиер Оливер Спасовски изјави дека за секој разговор и т.н „бомби“ кои ќе се појават во јавноста мора да се постпаува и оти селективност...

Македонија 29.06.20 | 13:29

Спасовски: За секоја „бомба“ мора да се постапи без оглед за кого се работи

Техничкиот премиер  Оливер Спасовски изјави дека не ја слушнал најновата „бомба“ која денеска беше објавена од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец,...

Македонија 26.06.20 | 19:32

Зоки ми даде пас, пуштивме полиција: Нови „бомби“ за Дончев, лекции како се краде од Македонија

Две нови аудиобомби денеска беа објавени на „Јутјуб“, повторно со Ден Дончев во главна улога. Овојпат, поранешниот директор на Фондот за здравство, соселанец и пријател...

Македонија 22.06.20 | 13:20

Дончев признава дека Тодоров им е договорен: Ќе даде многу штетен исказ за Груевски

Откако на Јутјуб претпладнево се појави видео на кое се гледа како екс директорот на Фондот за здравство Ден Дончев прима пари во кеш и ги става во својата чанта на социјалните...

Македонија 22.06.20 | 12:40

Стоилковски: Овие избори од СДСМ и Заев јавноста нема да види програма туку бомби!

Овие избори од СДСМ и Зоран Заев јавноста нема да види програма туку бомби! На овие избори битката на Заев ќе биде со страв и со лаги! Извршителите не ги знае, но инспираторите...

Македонија 20.06.20 | 12:41

Милошоски: Дали Заев преку посредници ја трампал правдата за милиони евра?

Дали и Вице и Зоран Заеви се ликовите во чие име зборува адвокатот Димишков, и дали адвокатот Димишков бара 6 милиони евра во име на Зоран и Вице Заеви? Дали тие се политичкиот...

Македонија 19.06.20 | 17:35

Рускоска знае за снимката од Димишков, тврди дека Заеви во неа не се споменуваат

Дел од нова аудио снимка од случајот „Рекет“ протече во јавност,  на која се слуша наводно името на адвокатот Васил Димишков, брат на судијката Весна Димишкова од Кривичен...

Македонија 19.06.20 | 15:20

Објавена втора аудио бомба од братот на судијката, материјал за братот на екс-премиерот ќе оди во ОЈО

Откако денеска на социјалните мрежи беше објавено аудио во кое, како што е наведено, го слушаме гласот на адвокатот Васил Димишков, брат на судијката Весна Димишкова...

Македонија 12.05.20 | 18:54

Заев тврди дека сите разговори што ги поседувал ги предал во СЈО

Почитта кон мојот народ секој ден е изразена во пракса, истакна денеска лидерот на СДСМ Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање во врска со последните разговори...