Ознака: бомби
Македонија 02.11.21 | 12:55

Хајредини: Али се плаши од оставката, зошто Заев не ги објави сите „бомби“ за ДУИ

Заев скапо го плати тоа што не ги објави сите „бомби“ за ДУИ, со цел да ги спаси од гонење за кривичните дела врзани и кои произлегуваат од тајните прислушувања од ДБК,...

Балкан 24.08.21 | 10:52

Лажни предупредувањата за бомби во хотелите во Солун

Најмалку десет хотели во Солун вчера примија мејл од непознат испраќач со предупредување дека се поставени бомби што предизвика низа превентивни евакуации и проверки...

Свет 17.05.21 | 22:26

Израелски авиони го погодија седиштето на Црвената полумесечина на Катар во Газа

Израелски воени авиони денеска во Газа го погодија седиштето на Црвената полумесечина на Катар, членка на Меѓународната федерација на друштва на Црвен крст и Црвена...

Свет 17.05.21 | 21:00

Израел извел еден од најтешките напади на Газа, 40.000 Палестинци ги напуштиле своите домови

Вчерашните ноќни воздушни напади на Газа биле меѓу најтешките досега. Израелската војска тврди дека гаѓала домови на лидери на Хамас. Оштетени се главни автопати и...

Црна хроника 13.05.21 | 17:57

Во училиште во Карпош пронајдени куршуми и бомби

Директорка на училиште во Карпош пријавила во полиција дека додека расчистувале просторија во училиштето пронашле куршуми, рачни бомби и алатки за активирање на мини....

Свет 04.01.21 | 10:12

Протече аудио снимка: Трамп врши притисок врз државниот секретар на Џорџија да најде 11.780 гласа

Американскиот претседателво заминување, Доналд Трамп вршел притисок врз изборни службеници од Џорџија „да најдат доволно гласови“ за да се избегне неговиот изборен...

Македонија 01.12.20 | 20:09

30.000 денари за пиротехничарите кои ги отстранија гранатите кај стадионот во Битола

Пиротехничарите кои работеа на битолскиот стадион ќе бидат наградени. На денешната владина седница е донесена одлука со еднократна парична награда во висина од 30.000...

Балкан 30.07.20 | 16:04

Во Бугарија обелоденета „бомба“ за Бојко Борисов?!

Еден бугарски сајт од Варна објави запис од снимен разговор, во кој, како што тврди сајтот, зборува премиерот Бојко Борисов, пренесе Новините.бг. Во разговорот, кој широко...

Македонија 12.07.20 | 13:01

Од реформите на Заев во судството не смееме да ги заборавиме: „Катица се знае“, „со Јово сум договорен“, „судот одлучи трас-трас”, „се знае што се прави позадински“

“Катица се знае”, “со Јово сум договорен”, “судот одлучи трас трас” – така се реформира судството во Македонија во мандатот на Заев. И не само тоа, да имал повеќе...

Македонија 11.07.20 | 11:14

Рушел и попис и судски случаи, ама ова е најголемата причина зошто да не смее да ни се повтори Заев

Јавноста со нетрпение очекува какво оправдување ќе го има денеска Зоран Заев по последната „бомба“ која утрово се појави на „Јутјуб“, а во која се откриваат „комбинациите“...

Македонија 09.07.20 | 11:49

Нова аудио бомба: Заев бара повлекување на финансова полиција од Струмица, знаел дека Шилегов правел криминал

На социјалната мрежа „ЈуТјуб“ се појавија нови аудио снимки, на кои се слуша гласот на Зоран Заев како разговара со непознат соговорник, а во врска со неговото политичко...

Македонија 08.07.20 | 17:11

„Бомбите“ ќе важат или за сите или за никој, вели Страшевски

Во делот на снимките, Закон за јавно обвинителство е противуставен, како што беше и законот за СЈО, смета адвокатот Јовица Страшевски. Минатото ни покажа дека тоа што...

Македонија 05.07.20 | 15:46

Кој го пали светлото, а кој автомобилите? Ќе отвори ли Рускоска истрага против нарачателите?!

Мафија владее со Република Македонија. Вчерашните аудио материјали тоа го потврдуваат. Вчера бевме сведоци и ние и целата јавност како член на подземјето Горан Димовски...

Македонија 05.07.20 | 13:28

Арсовски: Вице Заев давал наредби за палење коли и репресија врз граѓаните

Она што го говоревме неколку години наназад откако СДСМ и Зоран Заев и кланот Заеви се на власт, сега овој период веќе се потврдува, истакна на денешната прес-конференција...

Македонија 05.07.20 | 10:39

Дали Тушникот е дел од „екипата за брза интервенција“ на Заеви со „лиценца“ за палење коли?

Едно од лицата коешто според авторот на аудиоснимката која вчера беше поставена видео платформата ЈуТјуб учествува во снимениот разговор во кој се наведуваат низа...

Македонија 04.07.20 | 18:53

После денешната аудиобомба дали станува јасно кој стои зад сериското палење возила низ Македонија?

Од 2017 година навака јавноста често слушаше за запалени возила кои никогаш не се откри кој е сторителот. Денес медиумите објавија аудио бомба во која се слушаат два гласа...

Македонија 04.07.20 | 18:23

Вице Заев за „бомбата“: Рекла-казала муабети, Заеви се чесни Македонци

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да...

Македонија 04.07.20 | 16:24

ВМРО-ДПМНЕ: Од снимките се гледа бандитскиот однос на семејството Заеви, JO веднаш да ги повика на разговор

Фрапирани сме од содржината на снимката која ја емитуваа медиумите, а од која се слушаат сведоштва како братот и зетот на премиерот нарачуваат палење на автомобили,...

Македонија 04.07.20 | 15:31

Дали Вице Заев даде „зелено светло“ да се запали семејната продавница на Мисајловски?

Откако денеска на социјалните мрежи беше објавена нова шокантна аудио бомба во која се слушаат два гласа, од кои едниот, извесен Тушникот кој се фали дека ќе оствари...

Македонија 29.06.20 | 18:08

Александар Пандов со коментар за денешната аудио „бомба“: Шут, а рогат!

Аналитичарот Александар Пандов на социјалните мережи ја коментираше денешната аудио „бомба“ во која се слуша гласот на лидерот на СДСМ Зоран Заев во разговор со...