Ознака: баба Ванѓа
Свет 28.03.22 | 19:13

Баба Ванѓа предвиде дека ќе има Трета светска војна и дека големиот Владимир ќе стане господар на светот

Една ег најпознатите јасновитка во историјата, Баба Ванѓа, која ја предвиде руската инвазија на Украина, како и нападите во САД на 11 септември, во една прилика наводно...

Естрада 27.01.22 | 14:05

Баба Ванѓа предвидела дека ќе се распадне групата Лепа Брена и „Слатки грех“

Директорот на продукцијата „Гранд“ се присети кога заедно со Лепа Брена ја посетил покојната бугарска пророчица Баба Ванѓа, позната по тоа што со неверојатна прецизност...

Свет 31.12.21 | 23:15

Напад врз Путин, ќе не удри метеор, економска криза: Eве што баба Ванѓа предвиде за 2022-ра година

Славната јасновитка од Струмица Баба Ванѓа предвиде многу работи а таа имала точни предвидувања и за годината што доаѓа. Еве ги нејзините предвидувања Напад врз Владимир...

Калеидоскоп 31.12.21 | 14:48

Пет предвидувања на Баба Ванѓа за 2022 година

Со доаѓањето на новата 2022 година многумина ширум светот споделуваат желби за убави случувања и радост во периодот што е пред нас, но такво нешто не навестуваат предвидувањата...

Калеидоскоп 19.09.21 | 19:54

Таткото на Баба Ванѓа бил Комита, а партизанот Васил Сурчев ѝ бил брат

Баба Ванѓа, најпозната струмичанка во светски рамки, а воедно и најпознатата пророчица  е родена во Струмица, а нејзината куќа се наоѓа на денешната улица „5 Ноември”...

Астро 22.08.21 | 22:06

Три хороскопски знаци од кои се плашела и Баба Ванѓа, бегала од нив како од ѓавол

Дури и на најпознатата предвидувачка Баби Ванѓа ѝ било тешко да ги „прочита“ овие знаци од Зодијакот. Велела дека имаат посебна енергија и се обидувала да нема блиски...

Калеидоскоп 08.05.21 | 23:03

Наследничката на баба Ванѓа предвидува: Европа ќе биде погодена од катаклизми, Венеција ќе потоне!

Кети Иванова, која по смртта на баба Ванѓа била прогласена за нејзина наследничка, е позната и по многу визии што се остварија. Кети уште во 1993. година тврдела дека „Босна...

Калеидоскоп 03.05.21 | 17:05

Снаата на баба Ванѓа откри: Мајка ја предвиде болеста и што следува по неа!

Д-р Здравка Методиева е од Петрич, град во соседната Бугарија, и е снаа на баба Ванѓа. Таа живее со неа 22 години, сe до смртта на баба Ванѓа во 1996 година. Методиева е омажена...

Калеидоскоп 11.04.21 | 21:03

Рецептите на баба Ванѓа од А до Ш – за лекување на сите болести постои билка

Баба Ванѓа, иако била слепа, видела повеќе отколку што виделе другите – детали од минатото и детали на иднината. Нејзините пророштва сè уште се случуваат и денес. Сè...

Калеидоскоп 27.03.21 | 17:17

Што предвиде Баба Ванѓа за 2021: Ќе дојдат тешки времиња, ќе бидеме сведоци на големи катастрофи кои ќе ја променат судбината на човештвото!

Предвидувањата на слепата пророчица за 2021 година биле откриени откако таа ги предвидела 11 септември и Брегзит и покрај тоа што умрела многу години претходно Вангелија...

Калеидоскоп 06.03.21 | 11:15

Ќе дојдат тешки времиња, луѓето ќе бидат поделени со вера, предвиде Баба Ванѓа за 2021

Непосредно пред нејзината смрт во 1996 година, познатата претскажувачка Баба Ванѓа предвидела дека 2021 ќе биде годината во која ќе се пронајде лекот против рак. Според...

Калеидоскоп 02.01.21 | 20:41

Змеј ќе завладее со планетата-Што предвиде Баба Ванѓа за 2021

Баба Ванѓа, чие вистинско име е Вангелија Гуштерова, беше наречена „Нострадамус на Балканот“, заради нејзините предвидувања кои гледаат на крајот на светот во 5079 година. Предвидувањата...

Калеидоскоп 13.12.20 | 09:17

Видела нешто многу полошо од короната: Предвидувањето на Баба Ванѓа за 2023

Баба Ванѓа, бугарската пророчица, на далеку е позната по своите предвидувања. Женскиот Нострадамус, како што ја нарекуваат, ја предвидела иднината се до 5079 година, кога...

Калеидоскоп 09.07.20 | 11:27

Се остварува: Баба Ванѓа го предвидела гладот и пандемијата во 2020 година

Баба Ванѓа го предвидела гладот и епидемијата во 2020 година, а ова пророштво го објавија британските медиуми на први јануари. Луѓето ќе умираат од глад и од заразни болести! Доколку...

Калеидоскоп 08.05.20 | 16:05

Баба Ванѓа го предвидела доаѓањето на короната

Позната бугарска атлетичарка Нешка Стефанова Робева раскажува за тоа што и рекла јасновитката Баба Ванѓа непоредно пред нејзината смрт.  Нешка раскажува дека Ванѓа...

Калеидоскоп 20.03.20 | 11:56

Нешке, ќе не згази короната, и рекла Баба Ванѓа на Нешка Робева во 1996 година

Британскиот таблоид „Дејли стар“ раскажува за пророштвото на Баба Ванѓа кое датира од 1996 година. Според нив Нешка Робева и Баба Ванѓа биле блиски, а таа честопати ја...

Твитови 15.03.20 | 23:39

Героски како Баба Ванѓа

 

Калеидоскоп 02.03.20 | 14:40

Пророштво на Баба Ванѓа пред нејзината смрт: Еве што им порачала на идните генерации!

Бугарската пророчница Вангелија Пандева Димитрова, попознава како Баба Ванѓа, оставила зад себе некои пророштва за иднината што и ден денес се толкуваат. Но малкумина...

Калеидоскоп 28.02.20 | 09:44

Баба Ванѓа пред смрт оставила аманет: Ова било нејзиното последно пророштво, а тогаш се случило чудо!

Бугарската гатачка Вангелија Пандева Димитрова, баба Ванѓа позната е по своите пророштва но малку е познато што претскажала пред смртта, а се однесува на целото човештво. Гатачката...

Естрада 05.02.20 | 13:01

И предвидела дека ќе биде среќна: Оваа пејачка е внука на баба Ванѓа

Српската пејачка Даниела Враниќ може да се пофали дека е внука на најпознатата балканска гледачка баба Ванѓа. Таа е горда на својата прабаба и се сеќава на нивните средби...