Ознака: ауди а6
Македонија 01.11.19 | 17:25

Антикорупциска иницира кривична постапка против Мерко за „ауди-то“

Државната комисија за спречување на корупција денеска иницираше поведување постапка за кривично гонење пред недлежното Јавно обвинителство за градоначалникот на...

Твитови 03.09.19 | 23:21

Струшки приоритети…

  Првата слика е од школо во Струга, втората е од Аудито на градоначалникот. Помочајте се на се таму! pic.twitter.com/3jiheYbxaW — Dimko (@ddimkooooo) September 2, 2019

Македонија 29.03.19 | 23:37

Мерко: Требаше да купам Ауди 8, поскапо од ова!

Струшкиот градоначалник остана на своето дека ауди А6 од 70.000 евра не е луксузен автомобил, зашто обични граѓани возат автомобили од 100.000 евра. Во гостување на ТВ 24 градоначалникот...

Македонија 15.03.19 | 12:51

Мерко ќе си вози „ауди А6“ вредно 67.000 евра, а ние ќе му ги плаќаме долговите

Поранешниот функционер на СДСМ Ивор Мицкоцки реагира на веста дека градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко ќе се вози во ново „ауди А6“ вредно 67.000 евра. Владата во минатата...