Ознака: Аталанта-Валенсија
Фудбал 27.03.20 | 15:12

По еден бакнеж за секој гол: Навивачите на Аталанта четири пати се бакнале на мечот на кој се заразиле со вирусот

Директорот на болницата во Бергамо објави дека сите 40.000 навивачи кои биле на мечот Аталанта-Валенсија во Милано се заразени. Лука Лорини објаснува дека мечот бил темпирана...

Фудбал 26.03.20 | 08:45

Заразени сите 40.000 кои биле на натпреварот Аталанта-Валенсија

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во...

Фудбал 24.03.20 | 15:45

Kапитенот на Аталанта се обвинува себеси: Индиректно ние сме виновни за ширењето на вирусот

Капитенот на Аталанта Aлехандро Гомез се обвинува себеси дека можеби тие се виновници за ширењето на корона вирусот во Бергамо и околината.  Според проценките на лекарите...

Фудбал 23.03.20 | 08:56

Навивачите биле како темпирана бомба: На овој натпревар се раширил вирусот во Италија

Италијанските пулмолози дошле до заклучок дека клучен ден за нагло ширење на корона вирусот во регионот на Бергамо бил 19 февруари.На тој датум локалниот тим Аталанта...