Ознака: Арбен Зибери
Македонија 23.11.20 | 11:55

Комисија за здравство, а маски нема: Непослушност меѓу пратениците, на чело со Арбен Зибери

Во сала 6 во Собранието во тек е состанок на Комисијата за здравство. Според фотографијата може да се види дека ни самите пратеници не ги почитуваат протоколите за заштита...

Македонија 28.10.20 | 13:16

Доктор Зибери не носи маска додека Парламентот расправа за носење маски на отворено

Додека во парламентот се распрва по амандманите со кои би се вовело задолжително носење на маска дури и на отворено, претседателот на собраниската Комисија за здравство...

Македонија 07.09.20 | 23:42

Пратеникот на ДУИ со корона кому му беше дозволен влез во Собранието за да гласа за Владата хоспитализиран на Инфективна

Пратеникот од редовите на ДУИ Арбен Зибери е позитивен на коронавирусот и е сместен на инфективна клиника. Зибери е поранешен в.д. директор на Центарот за јавно здравје...

Македонија 31.08.20 | 14:36

Арбен Зибери дошол во Собранието само за да гласа и директно заминал во изолирана кабина

Пратеникот Арбен Зибери, кој гласаше на синоќешната собраниска седница од посебна просторија за новата влада, дошол во парламентот само за чинот на гласањето. Како...

Македонија 30.08.20 | 23:29

Непосредно пред гласањето за Влада пратеник од ДУИ позитивен на Ковид-19

Според последните информации, еден пратеник од редовите на ДУИ е позитивен на Ковид-19, поради што службите ќе го внесат во посебна просторија со посебен протокол за...

Македонија 21.08.20 | 09:59

Можен е голем пресврт по расколот во ДУИ: Османи излегува од игра, доаѓа Меџити?

Внатрепартиските превирања  помеѓу различните ограноци на Демократксата унија за интерација може да резултираат со целосна промена на предложените имиња од страна...

Македонија 20.08.20 | 15:06

Зибери удри во полициска ограда, откако нервозно го напушти Парламентот

Новиот пратеник од ДУИ, Арбен Зибери, воедно и внук на кандидатот од таа партија за премиер, Насер Зибери, денеска со џипот удри во металната ограда поставена од полицијата...

Македонија 16.07.20 | 15:30

Филипче го разреши од директор: Арбен Зибери стана пратеник

Разрешениот директор од Центарот за јавно здравје Арбен Зибери е меѓу 15-те пратеници на ДУИ по вчерашните предвремени парламентарни избори. Зибери е втор на листата...

Македонија 28.06.20 | 19:41

СДСМ до ДУИ: Наместо да организирате протести, реформирајте ја партијата

Демократската унија за интеграција мора да престане да го партизира здравството. Наместо да организираат протести подобро е овие 15 дена до изборите да ги искористат...

Македонија 28.06.20 | 12:58

Протест пред СДСМ поради разрешувањето на Зибери

За денес во 14:00 часот е најавен мирен протест пред седиштето на СДСМ од страна на движењето „Зошто да не“ и „Јас верувам“ поради разрешувањето на Арбен Зибери од страна...

Македонија 27.06.20 | 19:20

ДУИ: Aрбен не би бил разрешен, ако презимето му беше Спасовски

Разрешувањето на Арбен Зибери поради неговото презиме зборува за латентната етничка омраза на македонските политички партии. Aрбен не би бил разрешен ако презимето...

Македонија 26.06.20 | 14:55

ДУИ: Разрешувањето на Зибери е брутален и популистички акт и е порака за сите Албанци

Демократската Унија за Интеграција остро го осудува постапувањето пресметано врз дневнa политичка цел, освета и во функција на Парламентарните избори, на министерот...

Македонија 26.06.20 | 14:06

Тројца директори беа претходно разрешени, ова е четврти, вели Филипче за отказот кој му го врачи на Зибери

Д-р Арбен Зибери е разрешен од директорската функција во Центарот за јавно здравје-Скопје затоа што го поткопа угледот на членовите на Комисијата за заразни болести,...

Македонија 26.06.20 | 10:13

Арбен Зибери: На Филипче не му е за границите, туку зашто чичко ми е кандидат за премиер Албанец

Причината зошто така бурно министерот за здравство Венко Филипче реагираше на мој приватно објавен Фејсбук статус, е тоа што чичко ми Насер Зибери е кандидат за премиер...

Македонија 25.06.20 | 21:44

Откако се пофали дека влијаел врз отварање на границите: Антикорупциска тврди дека нема правни пречки за разрешувањето на Зибери

Антикорупциската комисија смета дека нема правни пречки за разрешувањето на директорот на Центарот за јавно здравје Арбен Зибери што денеска го најави министерот...

Македонија 25.06.20 | 20:29

ДУИ го обвинува Филипче за партиски калкулации

Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска реагираше на изјавата на министерот за здравство Венко Филипче за можно разрешување на директорот на Центарот за јавно...

Македонија 25.06.20 | 18:58

Филипче до Зибери: Вашата изјава е неточна, штетна и пред сѐ неколегијална, што исклучително ме загрижува

Министерот за здравство Венко Филипче преку „Фејсбук“ му се обрати на директорот на Центарот за јавно здравје Д-р Арбен Зибери кој денеска се пофали дека преку Комисијата...

Македонија 25.06.20 | 15:20

Филипче најави смена на Зибери,откако тој се пофали дека помогнал да се отворат границите за иселениците да гласаат

Министерот за здравство Венко Филипче денеска ја демантираше изјавата на директорот на Центарот за јавно здравје Арбен Зибери дека лично дејствувал во Комисијата...

Македонија 17.06.20 | 20:57

Зибери: Новозаразените се од Чаир, Аеродром, Гази Баба, Центар и Бутел.

Во Скопје поголемиот број заразени со коронавирус се постоечки кластери каде што се шири заразата меѓу членовите од семејството, но факт е дека има и некои нови кластери....

Македонија 04.06.20 | 10:24

Зибери се дистанцираше од Заев: Комисијата не излезе со став дека треба или не треба да има избори

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или...