Ознака: Ајфелова кула
Свет 21.10.20 | 12:05

Две муслиманки брутално избодени под Ајфеловата кула

Две муслиманки се избодени под Ајфеловата кула во Париз. Француската полиција уапси две осомничени напаѓачки, а медиумите јавуваат дека се работи за расистички напад...

Свет 23.09.20 | 14:43

Евакуирана Ајфеловата кула по закана со бомба

Ајфеловата кула во Париз е евакуирана откако е добиена закана за поставена бомба, наведоа од управата на кулата и полицијата, пренесе ДПА. Полицијата за ДПА потврди...

Култура 18.06.20 | 11:33

По пауза од три месеци Ајфеловата кула ќе биде отворена за јавноста од 25 јуни, но лифтовите нема да работат

Ајфеловата кула во Париз е предвидено повторно да биде отворена за јавноста од 25 јуни. Меѓутоа, лифтовите ќе бидат исклучени поради претпазливост од коронавирусот. Посетителите...

Свет 09.06.20 | 19:57

На 25 јуни повторно се отвора Ајфеловата кула

Ајфеловата кула ќе биде повторно отворена за посетителите на 25 јуни по тримесечен прекин на работата поради епидемијата на новиот коронавирус, соопшти денеска компанијата...

Патувања 17.06.19 | 20:39

Забранети фотки и селфија за кои се оди во затвор

Aко не е на социјалните мрежи како да не се случило. Секое патување мора да биде засведочено со барем една фотографија, која ќе собере доволно лајкови за целосно доживување...

Свет 22.01.19 | 19:51

Затворена Ајфеловата кула

Ајфеловата кула денеска е привремено затворена поради обемни врнежи снег. Пристапот на туристи до Ајфеловата кула постојано се забранува во услови на лошо време. Локалните...