Вардар e на чекор поблиску до одбрана на титулата во Суперлигата откако славеше во дербито со Еурофарм Пелистер. Пелистер го дочекува Вардар на 7 мај во Битола со 7 гола негатива (31-24).

Избраниците на Владо Недановски му одржаа ракометна лекција на лутиот ривал. Од трибините прославата на домаќинот продолжи и во соблекувалната на црвено-црните.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.