Навивачите на Пелистер се обидоа да ја пробијат оградата која ги одвојуваше со останатите навивачи.

Само што влегоа во салата, почнаа да ја тресат оградата и вербално да ги предизвикуваат останатите фанови, а малку фалеше да дојде и до физичка пресметка.

Погледнете.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.