Започна новата сезона во американската МЛБ безбол лига. Љубителите на овој спорт во САД со нетрпение ги очекува спектаклите кои носат милиони гледачи.

Во првите натпревари Чикако беше поразен од Милвоки 1-4, Аризона го победи Сан Диего 4-2, Хјустон нагости го победи ЛА Ејнџелс со 6-1, а Синсинати ја прегаси Атланта исто така на гостински терен 6-3.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.