Сезоната во МЛБ безбол лигата зема замав и затоа ви ги претставуваме седумте тимови кои имаат старт од соништата  во сезоната 2024-25.Тоа се клубови кои го пропуштија плеј-офот пред една година но сега целите им се високи.

Дали можат да продолжат така? Или тоа е само илузија на почетокот на сезоната? Еве седум тимови кои се многу задоволни од тоа како започна 2024 година.

Њујорк Јенкис

Кливленд Кардианс

Тексас Ренџерс

Атланта Брејвс

Милвоки

ЛА Доџерс

БалтиморRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.