Шпанскиот тенисер Рафаел Надал сè уште не одлучил дали ќе игра на турнирот во Барселона.

– Поздрав од Барселона. Прв тренинг… Среќен сум што сум тука во деновите пред почетокот на турнирот. Дојдов да видам како ќе оди се… И сакам да се обидам да играм. Ќе ве информирам. Важно е да кажам дека уште не можам да потврдам дека ќе играм, но се надевам дека ќе настапам. Ајде да видиме – напиша 12-кратниот шампион на турнирот.

Турнирот во каталонската престолнина ќе се одржи од 15 до 21 април.

Претходно, Надал се повлече од Мастерсот во Монте Карло поради проблеми со грботRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.