Многумина за кумата на Новак слушнаa дури кога се омажи за неговиот најдобар пријател Невен Марковиќ.

Невен Марковиќ во април годинава се ожени со Наташа Дерикоња, а претходно беше во брак со српската манекенка Александра Танасковиќ. Тие се венчаа во 2015 година и од тој брак ја добија ќерката Ина, но во 2020 година сепак дојде до разделба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.