Оваа недела на „Жешкото Столче“ седна директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски.

Тој зборува за шансите на Македонија на претстојното ракометно првенство… Дали Кире Лазаров е достоен за селекторската позиција… Каде завршуваат парите наменети за младите спортисти… и за уште многу други интересни прашања.

Погледнете ја новата епизода на „Жешко Столче“ на следниот линк:Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.