Ознака: наумче мојсоски
Останати спортови 06.06.22 | 17:21

Мојсоски и Грковска ќе прават ревизија на спортските ваучери

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска денеска во просториите на Агенцијата за млади и спорт имаше работна...

Останати спортови 11.02.22 | 16:31

Мојсоски призна дека има грешка за ваучерот на сребрениот Георгиевски

Директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС), Наумче Мојсоски призна дека има грешка со ваучерот за Дејан Георгеивски, кој освои сребрен медал на Летните олимписки...

Ракомет 15.01.22 | 14:18

Дефинитивно машки ќе се „судриме“ со Црногорците, вели Мојсовски пред вечерашниот натпревар

Првиот човек на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски е во Унгарија и ќе биде дел од македонските навивачи за време на дуелот со Црна Гора. Поранешниот репрезентативец...

Останати спортови 29.07.21 | 15:47

Mojсоски изговори „Македонија“: Сребрениот медал на Дејан е голем успех за Македонија

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски, го нарече Дејан Георгиевски, идол и нова ѕвезда на македонскиот спорт. Таеквондистот пред два дена на Игрите...

Останати спортови 26.07.21 | 08:45

Потврдено: Наумче Мојсоски и поранешниот советник на Заев, Димeвски си ги зеле партнерките во Токио, ама не платиле за нив

Олимпискиот комитет објави  во кој состав е отпатувана македонската делегација на ОИ во Токио. Објавата следи откако беше обелоденето дека првиот човек Даниел Димевски,...

Фудбал 16.07.21 | 13:19

Наумче ги прими Мрме и Пандев

Историскиот пласман на европското првенство на македонската фудбалска репрезентација, како и долгогодишните успешни настапи на еден од најголемите фудбалски легенди...

Фудбал 08.07.21 | 19:28

Ќе ги стопирам сите пари за клубовите поради непочитување на Преспанскиот договор од страна на ФФМ

Директортот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски, најавува дека ќе ги укине сите средства на фудбалските клубови, поради непризнавање од страна на ФФМ на...

Македонија 01.07.21 | 14:14

Мојсоски: Младите имаат партнер во секоја институција

Младите во Република Македонија се со јасна визија. Тие не сакаат да бидат дел од онаа бројка, која пред неколку години ја збогати статистиката на иселени луѓе...

Македонија 22.06.21 | 14:27

И тебе те чекавме на аеродром, па сега ти е страв да кажеш за кого си играл

Поранешниот ракометен репрезентативец, денеска директор на Агенција за млади и спорт Наумче Мојсоски преку „Фејсбук“ соопшти дека автобус за пречек од пред институцијата...

Фудбал 01.06.21 | 14:58

Mojсоски се пожали дека првиот човек на ФФМ му забранува на Заев да се види со фудбалерите

Не може никој да ме убеди дека претседател или премиер не може да ги испрати спортистите на Европско првенство. Премиерот би посакал среќа и ништо повеќе, но видовме...

Фудбал 11.05.21 | 18:48

Прв состанок на Координативното тело за поддршка на фудбалската репрезентација на ЕП

Настапот на македонската фудбалска репрезентација на претстојното Европско првенство е одлична можност за афирмација на државата и претставува шанса за спортската...

Останати спортови 26.03.21 | 12:53

Мојсовски: Бараме законско решение за спортистите да добијат право на пензија

Правиме законски решенија со кои овозможуваме поранешните, но и сегашните спортисти да добијат право на пензиски стаж, пензиско осигурување и пензија. Денес ја исправаме...

Останати спортови 19.03.21 | 18:46

Заев: Заеднички да се заложиме за родова еднаквост и за надминување на родовите стереотипи во спортот

Родовата еднаквост во спортот не е само декларативна поддршка, туку е реалност која мора да се случи и да се одржува, изјави денеска премиерот Зоран Заев во своето обраќање...

Ракомет 12.03.21 | 11:59

А кој ја победи Данска, а Мојсоски?

После победата на Македонија над Данска се јави и директорот на Агенцијата за млади и спорт и поранешен репрезентативец, Наумче Мојсоски. Вечерва маестрално ја победивме...

Останати спортови 14.02.21 | 13:13

Мојсоски: Од 65 федерации, само ФФМ не го почитува Законот за спорт

Во рамки на денешната прес конференција, посветена на доделувањето на ваучери за спортските федерации и клубови, директорот на Агенцијата за Млади и спорт, Наумче Мојсоски...

Фудбал 23.01.21 | 12:46

Заев тргна и против ФФМ: Му пречи што е Федерација на Македонија, а не на „Северна“

Фудбалската федерација на Македонија веќе подолго време се наоѓа под притисок од страна на власта. Несогласувањето на релација ФФМ-Агенција за млади и спорт е поради...

Останати спортови 22.12.20 | 11:43

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Мојсоски е позитивен на ковид-19

Наумче Мојоскоски, директорот на Агенцијата за млади и за спорт (АМС) е позитивен на ковид-19, објави на Фејсбук. Поради контактите кои ги имав изминатиот период поврзани...

Ракомет 13.10.20 | 18:39

Наумче Мојсовски нов директор на Агенцијата за млади и спорт

Владата на Македонија на оваа седница за директор на Агенцијата за млади и спорт го именуваше Наумче Мојовски, наш врвен спортист и ракометен репрезентативец. Неговото...

Македонија 16.09.20 | 13:37

Поранешниот ракометен репрезентативец Наумче Мојсоски е новиот директор на АМС

Поранешниот македонски репрезентативец во ракомет, Наумче Мојсоски, ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт. Мојсоски седнува на оваа функција на местото...

Македонија 07.11.19 | 08:44

Мојсоски избран за претседател на Комисијата за спорт на СДСМ

На вчерашната 12. седница на Централниот одбор на СДСМ беше избрана нова партиска Комисија за спорт за чиј претседател е именуван ракометарот Наумче Мојсоски. Претходно...