Ознака: наумче мојсоски
Македонија 11.02.23 | 09:31

Мојсоски од лани знаел што не чини во неговата работа, но не презел апсолутно ништо за да ја поправи

Наумче Мојсоски не управувал добро со буџетските средства иако е обврзан да го прави тоа и затоа ДКСК предлага негово разрешување. Директорката на ДКСК Билјана Ивановска...

Македонија 08.02.23 | 10:55

Мојсоски: Смислена хајка против мене, но не знам дали е партиска

Ова е смислена хајка, не е од сега, јас го знаев ова уште поодамна. Почнува со едниот вработен Томче Андоновски кој беше водител на сектор спорт кај нас, па сега е моментално...

Останати спортови 07.02.23 | 09:39

Мојсовски да не се крие, веднаш да си поднесе оставка

Наумче Мојсовски треба веднаш да си поднесе оставка од позицијата директор на Агенцијата за млади и спорт после сериозните индиции за сторен криминал. Наместо да се...

Останати спортови 06.02.23 | 18:58

МОК: Зад наодите за незаконско работење на Мојсоски стојат државните институции, а не ние

Зад наодите за незаконско работење на претседателот на Агенцијата за млади и спорт (АМС), Наумче Мојсоски, стојат државните институции задолжени за спроведување на...

Останати спортови 06.02.23 | 15:14

Мојсоски: Нападите од Димевски и антикорупциска се неосновани, отворени сме за соработка

Денеска со соопштение се јави Наумче Мојсоски кој ги отфрли сите обвинувања и се понуди за соработка со надлежните институции. Агенцијата за млади и спорт сака да ја...

Останати спортови 06.02.23 | 08:39

Aхмети и Ковачевски вмешани со криминал дури и во спортот

Ахмети и Ковачевски со криминал и во спортот, Наумче Мојсовски по сомнение за малверзации од милијарда денари, оставка веднаш, обвини ВМРО-ДПМНЕ. ДКСК утврдила дека...

Останати спортови 03.02.23 | 14:39

МОК бара разрешување на Наумче Мојсовски и стопирање на ваучерите

Брзо по информацијата дека Државната комисија за спречување корупција (ДКСК) побарала кривична пријава за Наумче Мојсовски, со реакција се јави и претседателот на Македонскиот...

Останати спортови 12.01.23 | 22:10

Мојсоски: Не се продадов за пари

Оваа недела на „Жешкото Столче“ седна директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски. Тој зборува за шансите на Македонија на претстојното ракометно првенство…...

Останати спортови 06.06.22 | 17:21

Мојсоски и Грковска ќе прават ревизија на спортските ваучери

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска денеска во просториите на Агенцијата за млади и спорт имаше работна...

Останати спортови 11.02.22 | 16:31

Мојсоски призна дека има грешка за ваучерот на сребрениот Георгиевски

Директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС), Наумче Мојсоски призна дека има грешка со ваучерот за Дејан Георгеивски, кој освои сребрен медал на Летните олимписки...

Ракомет 15.01.22 | 14:18

Дефинитивно машки ќе се „судриме“ со Црногорците, вели Мојсовски пред вечерашниот натпревар

Првиот човек на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски е во Унгарија и ќе биде дел од македонските навивачи за време на дуелот со Црна Гора. Поранешниот репрезентативец...