На Рафаел Надал веќе не му е до тенис. Тој полека се спрема за пензионирање. Тој пред неколку дена отвори луксузен хотел на својата Мајорка.Комплексот носи име „ЗЕЛ“ и навистина е луксузен.

Има базен, спа ценар, неколку ресторани, уживање за сите пари.

На отворањето му дојде и прославениот фудбалер на Реал Мадрид Предраг Мијатовиќ чии голем фан е Рафа.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.