И покрај сериозниот предизвик од другата страна на мрежата Ник Кирјакос не ги сотави гледачите на трибините на Вимблдон покуси за искуството со неговиот темпераамент.

Во третиот сет, Кирјос од главниот судија побара да избрка една навивачка од трибините бидејќи била пијана.

– Не знам која е во прашање – одговори судијата, но австралискиот тенисер веднаш возврати:

– Тоа е онаа жена во жолто, изгледа како да испила 700 пијачки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.