Цврстината на Ѓоковиќ го победи лудилото на Ник Кирјос и тоа пред очите на принцот Џорџ и половина Холивуд.

Малиот принц првпат присуствуваше на финалето на Вимблдон во придружба на родителите.

Од оние без сина крв, камерите ги забележаа пејачката Рита Ора и нејзиниот нов дечко, актерот и режисер Тајк Ватити. Џејсон Статам, Том Круз, Том Хидлстоун, Ќејт Вислет, беа на трибините и уживаа во техниката и искуството на Ѓоковиќ и бунтовноста на Киријос.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.