На финалето на Мастерсот во Торино една девојка во боксот на Ѓоковиќ го привлече вниманитето.Таа  дадилка на Стефан и Тара која морала  да исполни бројни критериуми за да ја добие оваа работа како што е познавање на странски јазик и педагогија.

Младата дама ги исполнила сите очекувања. Таа ја почитува нивната улога како родители и ја споделува филозофијата на Новак и Јелена во воспитувањето на децата и хранатаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.