Лука Дончиќ во јули минатата година се сврши со својата девојка Анамарија Голтес, со која во декември ја доби ќерката Габриела. Парот е заедно уште од основно училиште, а и покрај борбените гласини, тие останаа еден на друг. Проблемите во врската започнаа уште во 2018 година, кога на одредено време раскинаа.

Парот подоцна се смири и ја продолжи врската. Дончиќ ја запроси Анамарија на романтично место, додека тој клечеше на едното колено држејќи прстен во раката.

Анамарија работела и како танчерка, потоа како фитнес инструкторка, а денес е успешна манекенка, а ги красеше насловните страници на неколку познати магазини.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.