Висок 190 сантиметри, со истакнати вилични коски, изјавајно тело и совршен моден стил. Српскиот кошаркар, Нино Челебиќ, е еден од најсексапилните спортисти во регионот.

Нино е роден во Белград во 1991 година и има играно за низа клубови од Србија, Хрватска, Германија, па дури и Бразил. Тој беше во врска со српската пејачка Теодора Џехверовиќ и сега постојано кружат гласини дали се сè уште заедно, а токму таа во голема мерка влијаеше на градење на неговиот моден стил.

Како една од регионалните ѕвезди со најмногу следбеници (1.3 милиони), Теодора дефинитивно му помогна на Нино да стекне голем број фанови на Инстаграм.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.