Лос Анџелес клиперс се договорија за продолжување на договорот со хрватскиот центар Ивица Зубац.

Агентите на Зубац објавија дека кошаркарот ќе заработи 33 милиони во следните три години.

Минатата сезона Зубац имаше просек од 10,3 поени, 8,4 скока и една блокада по натпревар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.