Интернет страницата„ We Global football“ изработи компјутерска симулација за тоа кои репрезентациии би можеле да се пласираат на ЕП.

Она што за нас е интересно е дека  шансите на Македонија да игра на ЕП во Германија следната година ги процени само на 0,8 проценти.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.