Македонскиот репрезенетативец Александар Трајковски е пред потпис за Хајдук, пренесуваат хрватските медиуми. Тој е претставен како „убиецот на Италија“ и ќе биде големо засилување за сплитскиот тим.

Трајковски е без клуб и не беше во составот на репрезентацијата на дуелите со Малта и Италија.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.