Марија Лиман e руска моделка и плејбој зајачица, која важи за огромен фан на англискиот премиерлигаш Челзи.

Таа не пропушта ниту една шанса да присуствува на стадионот Стемфорд Бриџ за да им даде поддршка на фудбалерите на Челзи во борбата за трофеите.

Марија е препознатлива на трибините, каде што се знае да изненади и воодушеви со својот изглед, како тој во костимот на „чирлидерка“, со кој го заслува епитетот суперфан,.

Таа, секако, знае да се облече и мнопгу поелегантно, но во секоја комбинација мора задолжително да доминира сината боја, карактеристична за Челзи.

Марија, инаку, е и телевизиска и модна ѕвезда во родната Русија, каде што беше прогласена за најсекси навивачка на Мундијалот во 2018 година.

Марија има над 1,2 фанови на Инстаграм, коишто, секако, многу често ги почестува со фотографии поврзани со нејзината љубов за Челзи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.