Ознака: Челзи
Фудбал 17.01.22 | 12:13

Русинката Марија е суперфан на Челзи: Ќе направи се за да ги мотивира „сините“ да дојдат до триумф

Марија Лиман e руска моделка и плејбој зајачица, која важи за огромен фан на англискиот премиерлигаш Челзи. Таа не пропушта ниту една шанса да присуствува на стадионот...

Фудбал 08.12.21 | 20:51

Со гол примен во 94 минута Челзи го изгуби првото место во групата од Лигата на шампионите

Со гол примен во четвртата минута од судиското надополнување, актуелниот европски шампион Челзи, го загуби првото место во Групата Х од Лигата на шампионите и во осминафиналето...

Фудбал 04.08.21 | 15:26

Челзи инсистира да го направи Лукаку најплатен фудбалер во клупската историја

Челзи е подготвен да го направи Ролемлу Лукаку најплатен фудбалер во историјата на клубот и да му понуди на Белгиецот неделна плата од 250.000 фунти (речиси 300.000) евра. Таквиот...

Фудбал 28.07.21 | 09:33

Интер не го продава Лукаку на Челзи, одбиени 130 милиони евра

Премиерлигашот Челзи понудил да плати 130 милиони евра за трансфер на напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку. Според „Фудбал Италија“, Интер, сепак, го одбил лондонскиот тим,...

Фудбал 14.07.21 | 13:56

Челзи нуди 100 милиони евра за Киеза

Премиерлигашот Челзи е заинтересиран за ангажман на италијанскиот репрезентативец и фудбалер на Јувентус, Федерико Киеза. Лондонскиот клуб контактирал со Јуве и понудил...

Фудбал 28.05.21 | 10:05

Со тупаници се пресметаа среде раскрсница: Навивачите на Сити и Челзи „загреани“ за финалето од Лигата на шампионите

Англиските клубови Манчестер сити и Челзи, утре во Порто ќе го играат финалето од Лигата на шампионите, а нивните навивачи покажаа дека „се загреани“ за големата пресметка...

Фудбал 20.04.21 | 22:03

Челзи и Манчестер сити се откажаа од Суперлига, првиот човек на Манчестер јунајтед поднесе оставка

Манчестер Сити и Челзи, две од шесте англиски екипи, кои застанаа зад новоформираната Супер лига, нема да бидат дел од новото натпреварување, објавија вечерва повеќе...

Фудбал 03.12.20 | 08:37

Журу на 34 години постигна четири гола

Фудбалерот на Челзи, Оливие Жиру постигна четири  гола на натпреварот од групната фаза во Лигата на шампионите против Севилја. Тој е првиот автор на покер за „сините“...

Фудбал 17.10.20 | 19:07

Челзи испушти победа во 93 минута

Саутемптон му даде гол на Челзи во втората минута од судиското надополнување на денешниот меч од петтото премиерлигашко коло за конечен 3:3. „Сините“ од Лондон мораа...

Фудбал 06.10.20 | 13:18

Свртеа милијарда и 154 милиони евра: Ова се 25 најскапи трансфери летово

Кризата предизвикана од пандемијата на Ковид-19 беше причина голем број фудбалски клубови да претрпат сериозни финансиски загуби, што пак, значително влијаеше на активностите...

Фудбал 26.09.20 | 22:06

Челси прими најмногу голови на гостување во Премиер лигата од почетокот на минатата сезона

Во третото коло од Премиер лигата, лондончани вечерва ремизираа 3:3 со Вест Бромвич Албион. Челзи под водство на тренерот Френк Лампард, забележа 20 примени гола на 21 натпревар...

Фудбал 07.09.20 | 15:40

Фановите на Челзи разочарани од новиот дрес: Како може да ги купите Хаверц, Вернер и Зијеч и да ги облечете во ова

Презентацијата на третата комбинација на дресот на Челзи за следната сезона предизвика вистински бум на негодување меѓу навивачите на клубот. Дресот, што официјално...

Фудбал 19.07.20 | 21:48

Лампард ја спасува сезоната на Челзи

Челзи ќе игра во финалето на ФА Купот, откако вечерва на „Вембли“ во второто полуфинале, го совлада Манчестер јунајтед со 3:1. Стрелци на головите за сините од Лондон...

Фудбал 23.11.19 | 21:18

Запрена серијата на Челзи, Сити освои три бода

Актуелниот шампион во Премиер лигата, тимот на Манчестер сити вечерва го совалда Челси со 2:1 во натпреварот од 13. коло. Лондончани го отворија резултатот преку Канте...

Фудбал 02.08.19 | 15:29

Жена ќе суди на Суперкупот меѓу Ливерпул и Челзи

За првпат во историјата на финалните натпревари под капата на УЕФА, женски судија ќе води натпревар за титула во евронатпреварувањата. Французинката Стефани Фрапар...

Фудбал 08.06.19 | 10:49

Емотивна разделба на Азар и Челзи: Тука станав играч, станав човек

Белгискиот фудбалер Еден Азар од вчера и официјално е нов фудбалер на Реал Мадрид. Иако Белгиецот имаше уште една година во Челзи, но одби да го потпише договорот, разделбата...

Фудбал 29.05.19 | 23:29

Челзи преку Арсенал до шестиот европски трофеј

Екипата на Челзи ја освои Лигата на Европа откако во средата вечерта го совлада Арсенал со 4:1. За разлика од Челзи кој играше за трофеојот, Арсенал имаше уште еден голем...

Фудбал 13.12.18 | 22:52

Челзи изгуби први бодови во Лигата на Европа

МОЛ Види и Челзи одиграа нерешено 2:2 во натпревар од групата „Л“ на Лига Европа, одигран во Будимпешта. Со овој резултат Унгарците отпаѓаат бидејќи БАТЕ Борисов победи...

Фудбал 05.12.18 | 23:51

Милан нуди 8 милиони евра за Фабрегас

Раководството на Милан направило понуда во вредност од осум милиони евра за полудефанзивецот на Челзи, Францеск Фабрегас, со цел да го купи уште во јануари. Во последните...