Реал Мадрид е „ограбен“ од главниот судија Хил Манзано кој поништи гол на Белингам за победа на Реал Мадрид од 2-3 во последните секунди од средбата.

Судијата среде центаршут на „кралевите“ да свири крај на натпреварот само една секунда пред Белингам да постигне гол во 99. минута…

Лудница

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.