Поранешниот напаѓач на Арсенал, Тео Волкот го е убеден дека лондонскиот тим од ќе го помине осминафиналето на Лигата на шампионите.

„Топчиите“ синоќа на гостувањето кај Порто загубија со 1:0 во првиот натпревар од осминафиналната пресметка.

– Уверен сум дека, со оглед на целокупната форма на Арсенал во моментов и атмосферата на „Емирати“, тие сепак ќе можат прилично удобно да напредуваат во четвртфиналето, изјави Волкот за сајтот на УЕФА.

Реваншот ќе се одигра во Лондон на стадионот Емирати на 12 март.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.