Ознака: порто
Фудбал 29.03.22 | 19:41

Порто се треси: Ечи „Излези момче“ пред стадионот „Драгао“

Стотици македонски навивачи веќе со часови празнуваат низ Порто, во очекување на почетокот на натпреварот Македонија – Португалија. Македонски песни и ора ечат низ...

Фудбал 29.03.22 | 17:28

Порто претесен да ги собере сите навивачи на македонската репрезентација

Од сите страни на Европа, пристигнуваат Македонци, напиша на Фејсбук, Јохан Тарчуловски, пренесувајќи ја еуфоријата на нашите навивачи во пресрет на вечерашниот фудбалски...

Фудбал 29.03.22 | 17:18

Ова е лудило, Фалангата го „окупира“ Порто


Фудбал 29.03.22 | 16:24

Во Порто еуфорична атмосфера кај навивачите: Ги победивме Германија и Италија, можеме и Португалија да ја згазиме

Македонската фудбалска репрезентација денеска против селекцијата на Португалија со почеток во 20:45 на стадионот „Драгао“ ќе го одигра одлучувачкиот натпревар за пласман...

Фудбал 29.03.22 | 14:50

Атмосферата се загрева, улиците во Порто обоени во црвено-жолто!

Навивачи од Македонија го окупираа Порто и ги обоија улиците во црвено-жолто, а се пејат и македонски песни пред историскиот меч фудбалски меч меѓу Македонија и Португалија...

Македонија 29.03.22 | 09:54

Фатиме Фетаи за Палермо летна на 22, а плати на 28 март

Вишата обвинителка Фатиме Фетаи вчера ги покажа уплатниците за платените аранжмани преку туристичката агенција „Гуливер“ за следење на натпреварите на македонската...

Фудбал 27.03.22 | 16:45

Среќно! Македонските фудбалери летаат за Порто

Македонската фудбалска репрезентација предмалку стигна на скопскиот аеродром. По кратките формалности, тие ќе се упатат со чартер лет кон Порто, каде што ќе го играат...

Фудбал 13.04.21 | 23:27

Елиминиран е Баерн Минхен, пирова победа на Порто

Фудбалска Европа ќе добие нов владетел откако германскиот Баерн Минхен вечерва беше елиминиран во четвртфиналето од Лигата на Шампионите, и тоа од ланскиот финалист...

Фудбал 09.03.21 | 23:58

Порто оди во четвртфиналето, Јувентус го заврши настапот во ЛШ

Јувентус многу рано, уште во осминафиналето го заврши настапот во Лигата на шампионите, силно се тресе столчето на Андреа Пирло. Порто мечот го почна со предност од 2-1...

Ракомет 22.10.20 | 23:40

Вардар испушти победа против Порто во последната секунда

Вечерва Вардар не успеа  да стигне до втора победа во низа на домашен терен во ракометната Лига на шампиони, откако во меч полн со пресврти одигра нерешено против Порто. Вардарци...

Култура 09.03.20 | 10:24

„Врба“ на Манчевски на Фестивалот во Порто доби награда за најдобар филм

Филмот „Врба“ на Милчо Манчевски ја освои наградата „Најдобар филм“ во програмата Недела на режисерите на 40. издание на филмскиот фестивал Фантаспорто во Порто, Португалија,...

Ракомет 22.02.20 | 18:00

Вардар убедливо поразен во Порто

Европскиот ракометен првак Вардар доживеа тежок пораз на гостувањето кај Порто од 30-22, на коло пред крајот се наоѓа на шестото место на табелата во Лигата на шампионите. Европскиот...

Фудбал 20.10.19 | 23:56

Фабио Силва стана најмлад стрелец во историјата на Порто

Фабио Силва, стана најмладиот стрелец во историјата на трофејниот клуб, откако Порто со сигурни 5:0 го совлада третолигашот Коимброеш во фудбалскиот Куп на Португалија. Силва...

Ракомет 22.09.19 | 19:54

Дибиров: Очекував повеќе поддршка, но и кога салата не е полна, грми како да „крца“

Вардар ја продолжи позитивната традиција од изминатите шест сезони, на првиот домашен меч забележа победа, овој пат над Порто (32-27). Вечерва во СЦ „Јане Сандански“ видовме...

Ракомет 22.09.19 | 19:36

Писонеро: Беше тешко, но брзо се адаптиравме на нивната игра „7 на 6“

Веднаш по натпреварот во прес салата на СЦ „Јане Сандански“ своите импресии ги споделија тренерот на европскиот шампион Вардар, Давид Писонеро. Порто се покажа како...

Ракомет 16.09.19 | 18:18

Билетите за Вардар-Порто по цена од 350 и 400 денари, за Нексе само 50 денари

Ракометниот клуб Вардар денеска ги пушти во продажба поединечните билети за следните два домашни натпревара, во ЕХФ Лигата на шампионите против Порто, и потоа во СЕХА...

Фудбал 07.03.19 | 11:28

Трилер меч на „Драгао“: Порто во продолженијата ја елиминираше Рома од ЛШ

Тимот на Порто синоќа ја исфрли Рома од осминафиналето од Лигата на шампиони, откако по продолженијата победи со резултат од 3-1. Домаќините поведоа во 26-тата минута...